Skoki narciarskie

typy loty narciarskie

Puchar Świata w lotach narciarskich w Bad Mittendorf – co typujemy? | 28.01.2023

autor: Jeremi

Puchar Świata w skokach przenosi się na mamucią skocznię w Bad Mittendorf. Poznajcie nasze typy i przemyślenia na zawody w lotach.

Czytaj więcej

typy skoki

Puchar Świata w skokach narciarskich w Sapporo – nasze typy | 21.01.2023

autor: Jeremi

Przed nami drugi konkurs skoków narciarskich w Japonii. Jeśli jesteście ciekawi naszych typów, zapraszamy na naszą stronę.

Czytaj więcej

610pln
eWinner
 • Custom Bet - zakład na życzenie
 • Aplikacja mobilna
 • Cashout
 • 610 PLN bonus z kodem
 • Odbierz bonus
  200pln
  Betclic
 • 1-krotny obrót bonusu na start
 • Szeroka oferta na zakłady
 • 200zł bonus z kodem
 • Odbierz bonus
  630pln
  Fortuna
 • Sponsor 1. ligi piłkarskiej.
 • Happy Hours - gra bez podatku
 • Bonusy dla stałych graczy
 • Funkcja cashout
 • Odbierz bonus

  Wybierz typy z danej kategorii

  Spis treści

  Skoki narciarskie – kiedy, gdzie, co i jak obstawiać?

  Gdy nadchodzi zima, wielu osobom kojarzy się ona ze świętami Bożego Narodzenia, piłkarskim Boxing Day czy też wiecznie brudnym samochodem. Graczom bukmacherski kojarzy się jednak jeszcze z czymś – obstawianiem konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Turniej Czterech Skoczni, zawody na skoczniach mamucich czy wreszcie Puchar Świata w Zakopanem to zawsze święto dla wielu kibiców i obstawiających. Małyszomania, Stochomania, Kubackimania – reprezentanci Polski już regularnie dostarczają nam wielkie emocje. Połączenie zwycięstw Polaków z zielonymi kuponami to idealny przepis na zimowe dni. Jak zabrać się za typy na skoki narciarskie i co konkretnie obstawiać, aby wygrać?

  Skoki narciarskie – kiedy obstawiać?

  Patrząc na ofertę zakładów bukmacherskich zarówno latem, jak i zimą, możemy znaleźć zakłady na skoki narciarskie. Zimą rzecz jasna oferta jest najokazalsza. Wtedy to typować można Turniej Czterech Skoczni, zawody na skoczniach mamucich, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Polski czy zawody w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Najważniejsze, to oczywiście Puchar Świata w skokach narciarskich, z którego oferty korzystać można niemalże w każdy weekend, a czasem także w środku tygodnia. Typy na skoki narciarskie możecie znaleźć w każdy weekend na naszej stronie.

  Również latem możemy spodziewać się wystawionej oferty na skoki narciarskie. Odbywają się wówczas zawody Letniej Grand Prix, toczone na skoczniach igielitowych. Choć sezon wakacyjny nie cieszy się takim prestiżem i emocjami, jak zimowy, to jednak przyciąga on wielu kibiców oraz fanów bukmacherki, spragnionych walki o jak najdłuższe odległości.

  Obstawiamy.info nie pomija rzecz jasna tak ważnej dla Polaków dyscypliny sportu jak skoki narciarskie. Polacy od lat osiągają w niej sukcesy, a to również ma wpływ na chęć obstawiania danego sportu. Na naszym portalu znajdziesz analizy i propozycje kuponów na skoki narciarskie, a także typy wśród większej ilości sportów – sprawdź koniecznie zakładkę typy bukmacherskie.

  Puchar Świata – co typować?

  Jaki zagrać kupon na dziś? Sprawdź naszą zakładkę poświęconą skokom narciarskim. Może akurat dziś odbywa się konkurs i postanowiliśmy podzielić się naszymi spostrzeżeniami i typami? Skoki narciarskie dają duże możliwości obstawienia godnego typu. W przypadku, gdy dokładna analiza pozwoli nam domniemać, że powodzenie danego zakładu jest bardzo prawdopodobne, to z całą pewnością polecimy go do gry. Rzućmy zatem okiem, jakie zakłady dostępne są na rynku dla graczy, chcących do swojego kuponu dorzucić typy na skoki narciarskie?

  Skoki narciarskie – oferta

  Choć wydawać by się mogło, że skoki narciarskie to niezbyt skomplikowana dyscyplina, to jednak różnorodność zakładów, jakie można zawrzeć na tę dyscyplinę, jest bardzo interesująca. Pierwszą możliwością jest rzecz jasna wytypowanie zwycięzcy zawodów. To oczywista praktyka, gdy mamy pewność, że dany zawodnik jest w znacznie lepszej dyspozycji, niż pozostali. Podobna praktyka dotyczy oczywiście konkursów drużynowych. Mocna czwórka niemal gwarantuje wygraną w konkursie.

  Typowanie zwycięzców to oczywiście nie jedyna możliwość. Popularne typy to również wskazywanie zawodników lub reprezentacji, które zajmą miejsca w danym przedziale. Przykładowo, możemy wytypować, że Kamil Stoch w Zakopanem zajmie miejsca w przedziale 1-10. Możemy także obstawić, że reprezentacja Austrii stanie na podium podczas konkursu drużynowego na Mistrzostwach Świata.

  Inna popularna forma dla graczy to typy na skoki narciarski w formule head-to-head. Oznacza to, że próbujemy wytypować lepszego zawodnika lub reprezentację w danej parze. Wszystko zależy od tego, jaką ofertę postanowił wystawić bukmacher. Na przykładzie, możemy obstawić, czy w danym konkursie wyżej w klasyfikacji będzie Dawid Kubacki, czy też Halvor Egner Granerud. Możemy także typować, czy pierwszą serię konkursu w Willingen wyżej zakończy Stefan Kraft, czy może Peter Prevc.

  Wśród ciekawych zakładów dostrzec można również inne perełki, wymyślone przez sprytnych analityków. Można spotkać się z zakładami na skoki narciarskie o następującej treści: “Czy zwycięzca konkursu wygra obie serie konkursowe?”. Innym ciekawym typem na skoki narciarskie jest zapytanie: “Czy zwycięzca odda najdłuższy skok w zawodach?”. W oczy rzucają nam się również następujące propozycje:
  – czy zwycięzca konkursu wygra go z minimum 10 punktami przewagi?
  – czy Polak zostanie zwycięzcą konkursu?
  – czy w TOP15 znajdzie się przynajmniej trzech Polaków?
  – czy Polacy zdobędą w konkursie przynajmniej 150 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata?
  – czy dany zawodnik uzyska kwalifikację do drugiej serii?
  – czy na podium zawodów znajdzie się choć jeden Polak?
  To tylko najtrafniejsze i najciekawsze przykłady, gdyż oferta bukmacherów na skoki narciarskie jest stale aktualizowana i wzbogacana.

  Gdzie obstawiać skoki narciarskie?

  Skoki narciarskie dostępną są u niemal każdego legalnego w Polsce bukmachera. Fortuna, STS, Betclic, Betfan, forBET, eWinner, Fuksiarz i wiele, wiele innych – żaden porządny bukmacher nie zrezygnuje z dania możliwości typowania skoków narciarskich mieszkańcom kraju, w którym jest to jeden z najbardziej popularnych, zwłaszcza zimą, sportów.

  Promocje na skoki narciarskie

  Bukmacherzy często oferują różne promocje i konkursy związane z zawodami w skokach narciarskich. Popularne są także podwyższane kursy na emocjonujące zdarzenia czy też występy Polaków. Zdarzają się również freebety, tak jak to miało miejscu u bukmachera Fortuna. Oferował on freebet w wysokości 200 PLN, jeśli założy się konto ze specjalnego linku, obstawi za 4 zł typ, że w TOP10 znajdzie się minimum trzech Polaków, a jeśli ten scenariusz się spełni, to oprócz wygranej, na konto gracza powędruje dodatkowe 200 złotych. Była to bardzo ciekawa promocja, a przy okazji każdych zawodów w skokach narciarskich jest szansa na podobną akcję od każdego bukmachera.

  Ciekawą promocję oferował także bukmacher BETFAN podczas Turnieju Czterech Skoczni. Oferował on czterokrotne pomnożenie wygranej, jeśli cały turniej wygra Dawid Kubacki. Wystarczyło wpłacić 25 PLN depozytu i całość przeznaczyć na zakład, w którym Dawid Kubacki wygrywa TCS. Jeśli typ byłby zielony, to oprócz wygranej, na konto bonusowe gracza trafiłoby dodatkowe 132 zł.

  Jak obstawiać skoki narciarskie?

  Typowanie skoków narciarskich na chybił trafił nie ma większego sensu. Każdy gracz, chcąc rozpocząć swoją przygodę z obstawianiem tej dyscypliny, czy też chcąc zaczac wygrywać, powinien zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii, które determinują sposób prawidłowego typowania skoków narciarskich.

  Bardzo ważnym elementem zawodów jest pogoda. Często wpływa ona na wynik zawodów, a podmuchy wiatru potrafią ustawić rywalizację. Są zawodnicy, którzy słabiej lub lepiej radzą sobie w sytuacji, gdy warunki atmosferyczne są ciężkie. Niektórzy zawodnicy dobre rezultaty osiągają tylko przy mocniejszym wietrze, a inni potrafią polecieć daleko, gdy podmuchy są ledwo wyczuwalne. Wpływ na przebieg zawodów mogą mieć również opady i temperatura. Padający śnieg czy deszcz również może jednym zawodnikom pasować, a innych skazać na straty.

  Drugim ważnym elementem typowania skoków narciarskich jest znajomość dyscypliny i regularne jej śledzenie. Rzadko kiedy można spotkać zawodników, którzy wysoką dyspozycję utrzymują przez wiele lat. Często jest ona zmienna nawet w trakcie jednego sezonu. Są również skoczkowie, którzy na najwyższe obroty wchodzą z tygodnia na tydzień. Nie można więc postawić na dobre miejsce danego skoczka w zawodach na podstawie tego, że sezon wcześniej na tej samej skoczni wygrał konkurs. Skoki narciarskie to sport bardzo dynamicznie się zmieniający, o wygranej często potrafi przesądzić dyspozycja dnia czy też danego okresu.

  Kolejny aspekt prawidłowego typowania skoków narciarskich to znajomość skoczni i upodobań zawodników. Jeśli Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata na skoczni w Zakopanem, to czy tydzień później będzie faworytem również na mamuciej skoczni w Vikersund? Niestety, tak to nie działa. Wielu skoczków specjalizuje się w skoczniach normalnych, inni najlepiej skaczą na dużych, a kolejna grupa najdalej szybuje na mamutach. Warto zatem wiedzieć, jaki jest profil danej skoczni i jak czują się na niej poszczególni zawodnicy.

  Skoki narciarskie – typy długoterminowe

  Typy na skoki narciarskie można wybierać nie tylko w trakcie sezonu, ale również przed jego rozpoczęciem. Zakłady długoterminowe to gratka dla graczy cierpliwych, potrafiących ulokować pieniądze na dłużej. W ramach takich zakładów można wytypować zwycięzcę całego Pucharu Świata, zawodników, którzy zmieszczą się w danym przedziale miejsc w klasyfikacji generalnej czy też konkretnych, dłuższych zawodów. Przykładami są Turniej Czterech Skoczni czy też skandynawski Raw Air. Inną opcją typów są te H2H na przełomie całego sezonu. Pozwalają one wytypować lepszego spośród dwóch lub nawet trzech zawodników na przełomie całego sezonu. Większość legalnych w Polsce bukmacherów przewidziało takie zapotrzebowanie i w ich ofercie znaleźć możemy zakałdy długoterminowe na sezon skoków narciarskich.

  Skoki narciarskie – czy warto obstawiać patriotycznie?

  Naszym zdaniem, zdecydowanie tak. Choć gracze często mają problem ze realną oceną sytuacji, gdy w grę wchodzą reprezentanci Polski, to jednak w skokach narciarskich nie trzeba się o to martwić. Polacy od wielu lat stanowią jedną z największych i najsilniejszych nacji w dyscyplinie skoków narciarskich. Dawniej Adam Małysz, a obecnie Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła jednym tchem wymieniani są wśród faworytów kolejnych konkursów. Oczywiście, grać należy z głową i nie w każdej sytuacji Polacy będą brani pod uwagę, gdy ustalamy nasze typy. Warto jednak mieć na względzie, że reprezentanci naszego kraju liczyli się i zapewne dalej będą się liczyć w gronie najsilniejszych skoczków narciarskich na świecie.