Żużel

Tutaj znajdziesz nasze typy na żużel

Speedway Grand Prix 2023 – zapowiedź cyklu

Speedway Grand Prix 2023 – zapowiedź cyklu

autor: Jeremi

Speedway Grand Prix to najważniejsze indywidualne rozgrywki żużlowe. Sprawdź, co nas czeka w SGP w 2023 roku.

Czytaj więcej

Zakłady bukmacherskie żużel Ekstraliga

Zakłady bukmacherskie Ekstraliga żużel 2022 – typy i kursy ✅

autor: Patryk

Dowiedz się wszystko o zakładach bukmacherskich na Ekstraligę żużlową 2022 – tłumaczymy co warto wiedzieć przed obstawianiem! ✅

Czytaj więcej

300pln
BETFAN
 • Mariusz Pudzianowski - ambasador
 • Bonus 200% od wpłaty do 300 PLN
 • Szeroka oferta na zawodników - tzw. player bets
 • Aplikacja mobilna
 • Odbierz bonus
  200pln
  Betclic
 • 1-krotny obrót bonusu na start
 • Szeroka oferta na zakłady
 • 200zł bonus z kodem
 • Odbierz bonus
  1660pln
  STS
 • Sponsor piłkarskiej reprezentacji Polski
 • Łącznie 1560 PLN w bonusie powitalnym
 • STS TV
 • Liczne promocje dla zarejestrowanych graczy
 • Odbierz bonus

  Wybierz typy z danej kategorii

  Żużel to jedna z najbardziej popularnych w Polsce dyscyplin sportowych.  Choć uprawia ją mało kto, to jednak zmagania tych kilkuset śmiałków na całym świecie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Zwłaszcza w Polsce, gdzie kibice do dyspozycji mają rozgrywki najsilniejszej ligi na świecie, a także masę turniejów indywidualnych. Żużel popularny jest jednak nie tylko w Polsce. Rozgrywki z najmocniejszymi żużlowcami w roli głównej odbywają się także w Szwecji, Wielkiej Brytanii i Danii. Pojedyncze kluby istnieją w takich krajach jak Niemcy, Łotwa czy Czechy, jednorazowe rozgrywki i tory spotykane są w takich krajach, jak Słowenia, Chorwacja, Włochy, Stany Zjednoczone, Australia i Argentyna. Sprawdź typy na żużel od Obstawiamy!

  Co znajdziesz w naszym artykule:

  • Typy na żużel – kiedy obstawiać?
  • Typy na żużel – co typować?
  • Typy – oferta
  • Gdzie obstawiać żużel
  • Typy na żużel – promocje
  • Jak obstawiać żużel
  • Typy na żużel – typy długoterminowe

  Typy na żużel – kiedy obstawiać?

  W ofercie zakładów bukmacherskich typy na żużel dostępne są od kwietnia do października. Pierwsza kolejka ligowych rozgrywek w Polsce, a także na świecie przypada zwykle na początku kwietnia i trwa do końca października. Sezon żużlowy jest co prawda dość krótki, ale bardzo intensywny. Gdy już zawodnicy wchodzą w rytm rozgrywek, często rywalizują niemal codziennie lub co kilka dni.

  Obstawiamy.info nie pomija rzecz jasna tak ważnej dyscypliny sportu, jak żużel. Polacy osiągają w niej ogromne sukcesy, toteż zainteresowanie obstawianiem żużla jest duże. Na naszym portalu znajdziesz analizy i propozycje typów na żużel, a także typy wśród większej ilości dyscyplin – sprawdź koniecznie zakładkę typy bukmacherskie.

  Typy na żużel – co typować?

  Jaki zagrać kupon na dziś? Sprawdź naszą zakładkę poświęconą żużlowi . Całkiem prawdopodobne, że akurat dziś rozgrywane są interesujące mecze lub turnieje i postanowiliśmy podzielić się naszymi typami żużlowymi. Żużel daje duże możliwości obstawienia skutecznego typu. W przypadku, gdy dokładna analiza pozwoli nam domniemać, że powodzenie danego zakładu jest bardzo prawdopodobne, to z całą pewnością polecimy go do gry. Rzućmy zatem okiem, jakie zakłady dostępne są na rynku dla graczy, chcących do swojego kuponu dorzucić typy na żużel?

  Żużel – oferta

  Żużel gwarantuje różnorodność zakładów, jakie można zawrzeć na tę dyscyplinę. Pierwszą możliwością jest rzecz jasna wytypowanie zwycięzców spotkań – jest to główny rynek w typach na żużel. To oczywista praktyka, gdy mamy pewność, że dana drużyna jest w znacznie lepszej dyspozycji, niż jej rywal. Za obstawieniem zwycięzcy w meczu mogą optować także inne czynniki – forma na własnym czy wyjazdowym torze, kontuzje kluczowych zawodników, problemy strukturalne i finansowe klubu czy też po prostu umiejętności jeźdźców. Tak samo jest w turniejach indywidualnych, gdzie obstawić można, czy dany zawodnik wygra imprezę, może zamelduje się na podium albo skończy w pierwszej ósemce?

  Typowanie żużlowych zwycięzców to oczywiście niejedyna możliwość. Popularne typy to również wskazywanie ilości zdobytych przez danego zawodnika. Jest to bardzo interesująca praktyka, gdy mamy pewność, że dany zawodnik jest w lepszej lub gorszej dyspozycji i gdy wystawiona przez bukmachera linia zachęca do gry. Oferta zakładów stosuje często typy na dwóch lub nawet trzech zawodników. Obstawia się wtedy, czy suma ich punktów przekracza daną linię lub nie.

  Inna popularna forma typów żużlowych dla graczy to typy H2H. Za ich pomocą można obstawiać, który zawodnik spośród wybranej dwójki osiągnie większą liczbę punktów. Często jeden z zawodników czuje się na danym torze lepiej, może być w lepszej formie, a jeśli bukmacherzy zestawili ich ze sobą w parze, można z tego korzystać. Częstą praktyką stosowaną przez analityków jest obstawianie H2H z opcją handicapu, kiedy to danemu zawodnikowi sztucznie dodaje się lub odejmuje punkty.

  Wśród ciekawych zakładów dostrzec można również inne perełki, wymyślone przez sprytnych analityków. Można spotkać się z zakładami na żużel o następującej treści: “Czy w meczu będzie wykluczenie z powodu dotknięcia taśmy?”. Innym ciekawym typem na żużel jest zapytanie: “Czy Adrian Miedziński zostanie wykluczony w meczu?”. W oczy rzucają nam się również następujące propozycje:
  – czy w drużyna gospodarzy wygra podwójnie minimum 4 biegi?
  – czy Bartosz Zmarzlik będzie najlepiej punktującym zawodnikiem w meczu?
  – jaki będzie wynik 1. biegu?
  – kto wygra 7. bieg?
  – jaki będzie wynik biegu młodzieżowego?
  – ilu Polaków wejdzie do półfinału GP Szwecji?
  To tylko najtrafniejsze i najciekawsze przykłady, gdyż oferta bukmacherów i typy na żużel są stale aktualizowane i wzbogacane.

  Gdzie obstawiać żużel?

  Żużel dostępny jest do typowania u każdego legalnego w Polsce bukmachera. Fortuna, STS, Betclic, Betfan, forBET, eWinner, Fuksiarz i wiele, wiele innych – żaden porządny bukmacher nie zrezygnuje z dania możliwości typowania speedwaya, który jest w Polsce jednym z najbardziej popularnych sportów wśród miłośników bukmacherki. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli chodzi o typy na żużel, w zeszłym sezonie przed szereg mocno wyszedł bukmacher forbet. To właśnie w jego ręce trafiła nagroda za najlepszą ofertę żużlową 2022. Oczywiście nie jest to przypadek i liczymy, że nowy sezon przyniesie ofertę na podobnym poziomie.

  Promocje na żużel

  Często w przypadku zawodów żużlowych bukmacherzy proponują korzystne dla graczy promocje. Przykładem jednej z nich była ta oferowana przez bukmachera eWinner. W jego promocji z okazji Speedway Grand Prix w Toruniu należało wytypować kupon za dokładnie 49 zł wyłącznie z oferty typów żużlowych z minimalnym kursem @2.50. Jeśli się spełniło warunki, na konto gracza wpływał freebet w wysokości 30 zł. Co ciekawe, jako że były to zawody odbywające się dwukrotnie, to następnego dnia również można było skorzystać z tej promocji. Jest to jednak jedna z ciekawszych propozycji, a zdarzają się one częściej z racji częstych zawodów, meczów i turniejów żużlowych. Każdy bukmacher stara się jak najbardziej zachęcić gracza, aby to właśnie u niego zdecydował się typować żużel.

  Jak obstawiać żużel?

  Typowanie żużla na chybił trafił nie ma większego sensu. Każdy gracz, chcąc rozpocząć swoją przygodę z obstawianiem tej dyscypliny, czy też chcąc zacząć wygrywać, powinien zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii, które determinują sposób prawidłowego typowania speedwaya.

  Pierwszym bardzo ważnym elementem jest nieograniczanie się do jednego bukmachera. Warto na bieżąco śledzić ofertę kilku dostawców, gdyż może się okazać, że u jednego z nich kurs wybranego przez nas wydarzenia jest znacznie wyższy, niż u innych.

  Drugim ważnym elementem typowania żużla jest znajomość dyscypliny i regularne jej śledzenie. Rzadko zdarza się, żeby dany zespół wysoką dyspozycję utrzymywał przez wiele lat. Często jest ona zmienna nawet w trakcie jednego sezonu. Są również drużyny, które na najwyższe obroty wchodzą z tygodnia na tydzień. Nie można więc wytypować zwycięstwa danej drużyny w meczu na podstawie tego, że w poprzednim sezonie odniosła z tym samym rywalem wygraną. Żużel to sport bardzo dynamicznie się zmieniający, o wygranej często potrafi przesądzić dyspozycja dnia czy też danego okresu.

  Kolejny aspekt prawidłowego typowania żużla to dokładny research przedmeczowy. Co to oznacza? Aby typy na żużel były jak najlepsze, trzeba dokładnie sprawdzić drużyny i zawodników przystępujących do meczu, a także warunki, w jakich będzie on rozgrywany. Czy w jej szeregach znajdują się kadrowe osłabienia? Czy nie pojawiły się plotki o konfliktach w zespole? Czy sytuacja finansowa klubu jest stabilna? Gdzie odbywa się mecz? Czy zespół gospodarzy potrafi wykorzystać atut własnego toru? Wszystkie te aspekty mogą mieć kluczowe znaczenie przy typowaniu danego meczu.

  Sam tor jest niezwykle ważnym elementem obstawiania żużla. Często na wynik meczu wpływa fakt, czy dany tor i jego nawierzchnia pozwalają na walkę i wyprzedzanie na trasie. Niekiedy tor ma profil, w którym bardziej opłaca się trzymać kredę, aniżeli atakować po zewnętrznej części. Istotny wpływ mają także warunki pogodowe – ewentualne opady deszczu potrafią sprawić, że tor będzie równy dla wszystkich, a gospodarze stracą jego atut. Warto zwrócić także uwagę na pola startowe, gdyż niekiedy kluczowy zawodnik musi skorzystać z najmniej sprzyjającego pola i zwycięstwo w biegu może być dla niego niemożliwe. Typy na żużel to przede wszystkim porządna analiza. na którą składa się dokładny research wszystkich wyżej wymienionych czynników-my jako obstawiamy.info jesteśmy na to gotowi i nie możemy się doczekać nowego sezonu!

  Żużel – typy długoterminowe

  Typy na żużel można wybierać nie tylko w trakcie sezonu, ale również przed jego rozpoczęciem. Zakłady długoterminowe to gratka dla graczy cierpliwych, umiejących ulokować pieniądze na dłużej. W ramach takich zakładów można wytypować zwycięzcę całej ligi czy turnieju. Istnieją także zakłady na zawodników – czy będą wygrywali najczęściej dany cykl turniejów? Czy staną na podium więcej niż określoną ilość razy? Czy dany zawodnik przekroczy w sezonie określoną liczbę punktów? Inną opcją typów są te H2H na przestrzeni całego sezonu. Pozwalają one wytypować lepszą spośród dwóch lub nawet trzech drużyn czy zawodników w ciągu całych rozgrywek. Większość legalnych w Polsce bukmacherów przewidziała takie zapotrzebowanie i w ich ofercie znaleźć możemy zakłady długoterminowe na żużel. Tych nie powinno zabraknąć również na obstawiamy.info. Oprócz regularnych typów na żużel w trakcie sezonu niewątpliwe pojawią się u nas propozycje zakładów na cały sezon, co bez dwóch zdań oznacza emocje długoterminowe!

  Na koniec jeszcze standardowo przypominamy, że w bukmacherce nie ma “pewniaków”. Na typy żużlowe podobnie jak i na inne dyscypliny sportowe wpływa mnóstwo czynników. Jest również czynnik ludzki, który wydaje się najważniejszy. Wystarczy moment zawahania, chwilowy brak koncentracji i wybrany przez nas zawodnik może zerwać taśmę czy zaliczyć upadek. Decydując się na typowanie żużla przestrzegamy przed traktowaniem naszych analiz pewne. Pamiętajcie, że to do Was należy końcowa decyzja co znajdzie się na Waszym kuponie więc decydujcie mądrze.