Bukmacherzy w Polsce 2020 – kody i bonusy od Obstawiamy!

W tym miejscu poznasz wszystkich bukmacherów w Polsce 2020! Team Obstawiamy wraz ze społecznością wskażą Ci również najbardziej polecanego bukmachera, bonusy oraz kody promocyjne. Sprawdź najlepsze zakłady bukmacherskie w rankingu:
1

500 pln

550 pln

Zakład bez ryzyka

550 pln
Zalety:
 • Sponsor siatkarskiej reprezentacji Polski
 • Najwyższy zakład bez ryzyka na rynku
 • Szeroka oferta na zakłady
 • Nowoczesny wygląd strony
9.2/10

oceń bukmachera

Kod promocyjny OBSTAWPL
Odbierz bonus Pokaż więcej pokaż mniej
2

150 pln

155 pln

Zwrot za pierwszy zakład

500 pln

od II depozytu

655 pln
Cechy:
 • Custom Bet - zakład na życzenie
 • Marcin Gortat - ambasador
 • Aplikacja mobilna
 • Cashout
 • Szeroka oferta na zakłady
9/10

oceń bukmachera

Kod promocyjny: OBSTAWIAMY
Odbierz bonus Pokaż więcej pokaż mniej
3

200 pln

210 pln

Zakład bez ryzyka

20 pln

Freebet

2000 pln

Bonus od depozytu

2230 pln
Cechy:
 • Sponsor 1. ligi piłkarskiej.
 • Happy Hours - gra bez podatku
 • Bonusy dla stałych graczy
 • Funkcja cashout
 • Funkcjonalna strona
8.8/10

oceń bukmachera

Kod promocyjny: OBSTAWIAMY
Odbierz bonus Pokaż więcej pokaż mniej
4

0 pln

50 pln

Zakład bez ryzyka

1000 pln

2050 pln

od I depozytu

200 pln

200 pln

MaxiZysk do 200zł

0 pln

14 pln

Gra bez podatku

2314 pln
Zalety:
 • Aplikacja mobilna
 • Szeroka oferta na zakłady
 • Wysokie kursy
 • Funkcjonalna strona
8.7/10

oceń bukmachera

Kod promocyjny: OBSTAWIAMYPL
Odbierz bonus Pokaż więcej pokaż mniej
5

40 pln

50 pln

Freebety

5000 pln

5000 pln

Bonus od depozytu

5050 pln
Cechy:
 • Gra bez podatku 24/7
 • Gry Karciane
 • Sponsor FEN
 • Sponsor Warty Poznań
 • Aplikacja mobilna
8/10

oceń bukmachera

Kod promocyjny: OBSTAWIAMY
Odbierz bonus Pokaż więcej pokaż mniej

Bukmacherzy w Polsce 2020

Bukmacherzy 2020 – ranking

Powyższe zestawienie nie zostało nikomu przypisane za zasługi. Jak widać, na wysokich pozycjach w rankingu znaleźli się nowi bukmacherzy, którzy bardzo szybko rozwinęli produkt. Bardzo ważne są pakiety powitalne dla graczy.

Tutaj przeczytasz opinie o eWinnerze – czyli wyborze nr 1 Obstawiamy!

Lista ulega zmienia, z czasem dołączają do niej bukmacherzy. W samym 2020 na rynku pojawiło się kilku nowych operatorów, na ich ocenę również przyjdę czas. W kolejnej części tekstu przedstawimy Wam najlepsze bonusy bukmacherskie bukmacherów, typy oraz upewnimy się, że wszyscy spełniają wymogi bycia legalnymi zakładami bukmacherskimi.

bukmacherzy

Najlepsi bukmacherzy

Z roku na rok w Polsce przybywa nowych licencji i firm, które rozpoczynają działalność bukmacherską. Jeszcze kilka lat temu – legalnych bukmacherów można było wyliczyć dosłownie na palcach jednej dłoni. Z biegiem czasu, to uległo zmianie, bo “buki” zachęceni nowym prawem, które np. umożliwia legalną reklamę, a także blokuje zagraniczną, nielegalną konkurencję – chętniej chcą inwestować w polski rynek. Efekt? Aktualnie w internecie działa kilkunastu bukmacherów, którzy otrzymali licencję Ministerstwa Finansów.

Im więcej bukmacherów, tym większy dylemat: którego bukmachera wybrać? Nowi gracze mogą mieć z tym kłopot, co nie dziwi – stawianie pierwszych kroków w każdej dziedzinie bywa twardym orzechem do zgryzienia. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom początkujących typerów – stworzyliśmy listę najlepszych bukmacherów w Polsce. Poniżej wskażemy cztery, legalne firmy bukmacherskie, które naszym zdaniem są najlepsze w swoim fachu.

#1 Bukmacher eWinner

eWinner to w pełni polski bukmacher, który rozpoczął działalność w 2019 roku. Tak krótki staż, a my już wskazujemy go jako najlepszego bukmachera? Mamy ku temu kilka powodów. W pierwszej kolejności doceniamy eWinner z dużą dynamikę rozwoju. eWinner nie jest długo na rynku, ale w tym czasie zrobił bardzo wiele – rozwinął ofertę zakładów przedmeczowych i live, stworzył narzędzia (custom bet, cash out), wprowadził aplikację mobile, zatrudnił znanego ambasadora i zaczął inwestycję w polski sport (sponsoring).

To bukmacher idealny przede wszystkim dla nowicjuszy. Dlaczego? W eWinner spotkasz bardzo czytelną stronę internetową, a to już na początku ułatwi rejestrację i typowanie. W tym miejscu warto wspomnieć również o bonusach i kodzie promocyjnym – za nasz kod promocyjny: OBSTAWIAMY otrzymasz powiększony zakład bez ryzyka do 155 złotych. To bonus bez obrotu, bo jeśli nie trafisz – otrzymasz pieniądze, które od razu możesz wypłacić na konto bankowe.

#2 Bukmacher Betclic

Betclic to bukmacher prowadzący swoją działalność nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy. To zagraniczna firma bukmacherska, która w 2018 roku otrzymała pozwolenie na działalność od Ministerstwa Finansów. W ten sposób Betclic został legalnym bukmacherem. To międzynarodowa marka, która w Polsce znana jest od wielu lat – Betclic działał w naszym kraju już przed nowelizacją ustawy hazardowej z 2017 roku. W tamtym czasie współpracował m.in. ze znanym komentatorem sportowym, Mateuszem Borkiem.

Betclic w przeciwieństwie do eWinner po tym, jak pojawił się w Polsce w 2019 roku, od razu mógł zaoferować profesjonalną ofertę. Bukmacher wykorzystał wszystko to, co daje mu sukces w pozostałych krajach np. Portugalii – bogatą ofertę zakładów, wysokie kursy, wiele transmisji “na żywo” w Betclic TV i nowoczesną aplikację. Dla starszych graczy Betclic od zawsze kojarzył się z zakładem bez ryzyka, który ponownie wszedł do jego oferty powitalnej. Nasz kod promocyjny: OBSTAWPL oferuje bonus cashback do 550 złotych w pierwszym zakładzie bez ryzyka.

#3 Bukmacher Fortuna

Fortuna to bukmacher, który na polskim rynku jest filarem zakładów sportowych. To marka, która od wielu lat związana jest z działalnością w Polsce, choć przypomnijmy, że Fortuna oferuje zakłady bukmacherskie także w Czechach, Słowacji i Rumunii. Bukmacher Fortuna w Polsce kojarzony jest nie tylko z zakładami, ale także wieloma sportowymi organizacjami – Fortuna jest tytularnym sponsorem 1. ligi piłkarskiej i Pucharu Polski, a także sponsoruje polskich skoczków narciarskich, Legię Warszawa czy federację KSW. Logo Fortuny można spotkać na wielu sportowych arenach w Polsce.

Z punktu widzenia typera – Fortuna to bukmacher, u którego odnajdzie się początkujący gracz, a także bardziej zaawansowany typer. W Fortunie średnio oferowane są najlepsze kursy, a oferta bukmachera w zakładach pre-match i “na żywo” daje wiele możliwości typowania. U tego “buka” działa oczywiście mobilna aplikacja na system iOS i Android. Z dodatkowych nowinek, to w Fortunie prowadzone są transmisje live (z wielu dyscyplin sportowych), a także można wcześniej zamknąć kupon za sprawą Early Cash Out.

Co pomocne w początkowym obstawianiu w Fortunie, to trzy bonusy na start, które możesz otrzymać z naszym kodem promocyjnym: OBSTAWIAMY. Po rejestracji odbierzesz darmowy zakład 20 złotych i zakład bez ryzyka do 210 złotych. Z kolei od depozytu możesz odebrać 100% bonus do 2000 zł.

#4 Bukmacher forBET

forBET wszedł na polski rynek jeszcze przed nowelizacją ustawy hazardowej z 2017 roku. W tamtym czasie, gdy każdy legalny bukmacher pobierał 12% na podatek – forBET rozpoczął działalność od kampanii “gry bez podatku”. Bukmacher koszta związane z podatkiem brał na swoje barki, czym szybko zdobył poklask wśród typerów. Od tamtej pory inne firmy bukmacherskie zaczęły kopiować tego typu promocje, jak gra bez podatku, ale musimy wyróżnić forBET, że to był właśnie jego pomysł!

forBET to bukmacher orkiestra, bo oferuje zakłady sportowe (przedmeczowe i live), a także wiele zdarzeń na politykę, sporty wirtualne i gry karciane. forBET stawia na kompleksową ofertę – rozwija ofertę transmisji live, usprawnił mobilną aplikację oraz wprowadził cash out (tylko w aplikacji). Bukmacher ten wspiera Polski Związek Tenisa Ziemnego, sponsoruje ŁKS Łódź, Arkę Gdynia, Raków Częstochowa oraz e-sportową drużynę X-kom AGO. Na wyróżnienie zasługują także kursy w forBET, które należą do czołówki wśród legalnych bukmacherów.

Zakładając konto z naszym kodem promocyjnym: OBSTAWIAMYPL otrzymasz zakład bez ryzyka 50 zł i bonusy od wpłaty do 2250 zł. Nowi gracze przez 14 dni mogą obstawiać bez podatku!

Bukmacherzy bonusy

Rodzajów bonusów, jakie przyznają bukmacherzy jest bardzo wiele, stąd tę część tekstu podzielimy na kilka części. Dzięki temu lepiej przyjrzymy się konkretnym formom bonusowania i poznamy najlepsze z nich.

Zakład Bez ryzyka – bonus na start

Biorąc pod uwagę zebrane opinie społeczności Obstawiamy możemy jasno stwierdzić, że zakład bez ryzyka jest ulubionym bonusem graczy. Bukmacherzy, Wasze bonusy powitalne powinny rozpoczynać się właśnie od tej promocji.

Na czym ona polega? Pierwszy zakład wniesiony u bukmachera nie jest obarczony ryzykiem, a więc w przypadku porażki dostaniemy zwrot stawki. Pomniejszony o podatek od gier (12%).

Przedstawiamy listę zakładów bez ryzyka u bukmacherów w Polsce:

 • 550zł od Betclic – to najwyższy zakład bez ryzyka na rynku, aż do 500zł! Dotyczy pierwszego zawartego kuponu u bukmacera. Więcej szczegółów o tym bonusie i kodzie promocyjnym znajdziecie tutaj: Kod promocyjny Betclic
 • 125zł od Fortuny – jeden z najbardziej cenionych bukmacherów na rynku proponuje zwrot o wartości 125zł od przegranego pierwszego zakładu. Po szczegóły odsyłamy tutaj: Kod promocyjny Fortuna
 • 155zł od eWinnera – bukmacher, którego ambasadorem jest Marcin Gortat nie zapomniał o prawidłowej gratyfikacji graczy. Najlepszy bonus bez ryzyka, bo po zwrocie można go od razu wypłacić.

To 3 najlepsze oferty zakładów bez ryzyka! Oprócz wymienionych bukmacherów bonusy takiego samego typu proponuje również Betfan oraz PZBuk.

Bukmacherzy bonusy od depozytu

Standardowy i najbardziej znany bonus powitalny od bukmacherów. Na polskim rynku posiada go prawie każdy operator. Polega na otrzymaniu dodatkowych środków od zakładów bukmacherskich dzięki wpłacie własnych pieniędzy. Z reguły jest to podwojenie depozytu. Kwota, którą otrzymujemy podlega obrotowi, nie można jej od razu wypłacić.

TOP3 najlepszych bonusów od depozytu w Polsce:

 • 2050zł od forBET – to zdecydowanie najwyższy bonus od depozytu w Polsce. Jest podzielony aż na 3 pierwsze wpłaty i żeby otrzymywać kolejne bonusy, należy najpierw obracać wpłatami. Więcej szczegółów o promocji tutaj: Kod promocyjny forBET
 • 500zł od eWinner – bukmacher przyznaje bonus od drugiego depozytu, jest to 50% do 500zł. Aby zacząć grać za środki bonusowe, najpierw trzeba raz zagrać za całą wpłatę. Wpłata do maksymalnego bonusu to 1000zł
 • 1000zł od Fortuny – od tego bukmachera dostaniemy 1000zł od wpłaty, ale… dopiero gdy sami zagramy za czterokrotność wpłaty! Jeśli się nam nie uda, to żegnamy się z bonusem. Niemniej warunki obrotu nie są złe, a sama kwota robi wrażenie.

Poza TOP3 bukmacherów bonusy od depozytu posiada także LV BET, Totalbet, ETOTO, Totolotek, Superbet, Noblebet czy Betfan. Ze stawki „wyłamali się” Betclic i PZBuk.

Freebety od bukmacherów

We wcześniejszych latach freebety były przyznawane za samą rejestrację. Wiele się jednak w tej kwestii zmieniło i bukmacherzy w Polsce starają się wykorzystywać tę formę bonusów w ramach nagrody za obstawianie. Jacy bukmacherzy proponują zatem najlepsze freebety?

TOP3 freebetów od bukmacherów:

 • 100zł od eWinner – freebety otrzymujemy tu nie tylko na start, ale nawet co tydzień! Dzięki promocji Futbol Totalny wystarczy grać mecze piłkarskie w sobotę i niedzielę, aby systematycznie, co tydzień zgarniać 100zł we freebetach. Otrzymane bonusy trzeba wykorzystać na zakłady live.
 • 20zł od Fortuny – w tym wypadku potrzebujemy specjalnego kodu promocyjnego, np. OBSTAWIAMY a freebet dostajemy zaraz po rejestracji
 • 20zł od LV BET – oferta dostępna tylko przez link wygenerowany specjalnie dla społeczności Obstawiamy! Kod promocyjny LV BET <- po kliknięciu sprawdzicie szczegóły

Pozostali bukmacherzy, którzy freebetami mogą się pochwalić to Totalbet czy Totolotek. Jak widać tylko 5 z 14 obecnie legalnych bukmacherów wybrało tę formę gratyfikacji powitalnej. Jak wiadomo, gracze nadal jednak lubią z niej korzystać i takie przeoczenie należy traktować w kategorii błędu operatora.

Bukmacherzy w Polsce 2020

Zanim przejdziemy do nowych nabytków na liście licencyjnej bukmacherów w Polsce 2020, warto cofnąć się do roku 2019. To w roku poprzednim w zestawieniu pojawiły się marki, które sporo namieszały i na stałe zagościły w przeglądarkach internetowych czy smartfonach graczy.

Nowi bukmacherzy 2019

 • eWinner – ambasadorem bukmachera został Marcin Gortat, firma została ponadto sponsorem tytularnym eWinner I Ligi oraz eWinner Apatora Toruń, a także Oficjalnym Sponsorem Ekstraligi żużlowej. To bardzo mocne wejście sponsoringowe pozwoliło firmie z miejsca stać się rozpoznawalną
 • Betclic – równie mocne, a może nawet mocniejsze wejście niż eWinner zanotował Betclic, który z miejsca stał się sponsorem reprezentacji polskich siatkarzy, a także Lechii Gdańsk i Piasta Gliwice. Bukmacher bardzo dobrze znany graczom sprzed ustawy hazardowej zdecydował się wrócić do kraju nad Wisłą i wyszło mu to świetnie.
 • BetFan – ten bukmacher wybrał nieco inne wejście, proponując chociażby promocję bez podatku czy przebicie się zakładami rozrywkowymi. Jego twarzą został Mariusz Pudzianowski wraz z koniem o nazwie „Betfan”.
 • NobleBet – jak wiemy, to marka pod właścicielstwem LV BET. Niestety ciężko wskazać czym się aktualnie wyróżnia. Próbą było wdrożenie tzw. Bohatera marki, a wiec Sir Richarda McCavina, który miał nadać NobleBetowi VIP charakter.

Bukmacherzy w Polsce w 2020 roku stoją pod znakiem internetowego wejścia Superbet, a także pojawienia się marki Betx. Plotki głoszą również o wejściu na rynek Betsson czy Unibet, ale póki co na horyzoncie nie widać konkretów.

Najbardziej znanym i wybranym przez prawie 45% graczy bukmacherem w Polsce w 2020 roku nadal pozostaje STS. Druga na liście jest Fortuna.

Legalni bukmacherzy lista

Choć od tego powinniśmy zacząć, to jednak najpierw warto było przedstawić ranking czy bonusy bukmacherów. Teraz przejdziemy do nieco nudniejszych rzeczy, jak stworzenie listy legalnych zakładów bukmacherskich. Wszystkie udzielone licencje możemy znaleźć na stronie Ministerstwa Finansów.

Oto lista legalnych bukmacherów:

legalni bukmacherzy lista

Pierwsze licencje na udzielanie zakładów wzajemnych przez internet zostały przyznane w 2012 roku. Jako pierwsza zezwolenie dostała Fortuna, następnie Milenium, a później STS czy Totolotek. Kolejny większy wysyp licencji mogliśmy obserwować w roku 2016, wówczas licencje dostali bukmacherzy forBET, LV BET. Równie ciekawy był rok 2018, w którym na listę dostał się Totalbet oraz PZBuk.

Prawdziwie przełomowy wśród bukmacherów był rok 2020, który został omówiony w poprzednim akapicie. To wtedy do gry wszedł eWinner, Betclic, Betfan i Noblebet. Ilu z nich wytrwa? To z pewnością ciężkie zadanie, aby aż 14 podmiotów utrzymało się na tak opodatkowanym rynku.

Na liście znajdowało się także Typiko, które jednak zmieniło nazwę brandu na BetX, nowinkami z 2020 roku są Mr Bet Zakłady Bukmacherskie oraz GO BET. Ten ostatni uzyskał licencję tylko na zakłady naziemne.

Legalni bukmacherzy – co to oznacza?

Zastanawiasz się, dlaczego pisząc o bukmacherach tak często używamy określenia “legalni bukmacherzy”? Ma to swoje uzasadnienie, bo jak wiesz internet to nieograniczone medium. Korzystając z przeglądarki możemy wejść na wiele stron i serwisów, które oferują zakłady bukmacherskie. Trzeba jednak wiedzieć, że obowiązujące prawo w Polsce określa u jakich bukmacherów można legalnie grać, a u jakich typowanie jest niedozwolone. Dlatego przypominamy, że przebywając w Polsce obstawiać zakłady bukmacherskie można tylko u licencjonowanych firm.

Kto jest legalnym bukmacherem? To firma, która otrzymała zezwolenie na działalność od polskiego Ministerstwa Finansów. Nasze prawo uwzględnia dwa rodzaje licencji – na zakłady online i w punktach stacjonarnych. Oczywiście, żeby bukmacher otrzymał koncesję musi spełnić szereg warunków dotyczących przyznawania licencji. Np. posiadać swój oddział na terenie Rzeczpospolitej, a strona internetowa za pośrednictwem której będzie działać musi mieć końcówkę .pl np. ewinner.pl czy betclic.pl. Wszystko odbywa się na zasadach transparentności – firma, która otrzyma polską licencję w następstwie respektuje nasze prawo dotyczące urządzania zakładów wzajemnych i odprowadza do budżetu państwa podatki.

Państwowe organy walczą z nielegalną konkurencją m.in. za pośrednictwem rejestru domen zakazanych. Ministerialny spis ma już tysiące domen, które zostały zablokowane, bo za ich pośrednictwem zagraniczni operatorzy próbowali omijać polskie prawo i nielegalnie oferować zakłady bukmacherskie czy inne gry hazardowe.

Co grozi ci za korzystanie z nielegalnych bukmacherów? Kara grzywny – dlatego radzimy wybierać tylko legalnych bukmacherów!

Loading Comments
KOD PROMOCYJNY:
OBSTAWIAMY
BONUS Z KODEM:
655pln
KOD PROMOCYJNY:
OBSTAWPL
BONUS Z KODEM:
550pln
KOD PROMOCYJNY:
OBSTAWIAMY
BONUS Z KODEM:
2230pln