Zakłady bukmacherskie Wimbledon 2022 – typy i kursy ✅

Zbliża się trzeci turniej Wielkiego Szlema. To oznacza, że witamy do Londynu. Rywalizacja przenosi się na korty trawiaste. Dla wielu to właśnie ten turniej jest ulubionym w roku. Jak na Wimbledon 2022 zawierać zakłady bukmacherskie? W tekście tłumaczymy na co zwrócić uwagę biorąc się za typy bukmacherskie oraz spoglądamy na faworytów tegorocznego Wimbledonu po analizie kursów.

Wimbledon 2022 typy – co się wydarzy w Londynie?

Z wszystkich Wielki Szlemów to właśnie Wimbledon posiada najszybszą nawierzchnię. Piłka nie przyśpiesza tak bardzo jak na cegle. Co to oznacza? Nie każdy tu się odnajdzie. Taki tenis ziemny faworyzuje przede wszystkim zawodników dobrze serwujących oraz grających siłowo.

W przeciwieństwie do Roland Garros, na londyńskiej trawie trudniej zobaczyć długie wymiany. Tym samym trudniej o przełamanie. Co nam to mówi pod kątem Wimbledonu 2022 w zakładach bukmacherskich i pod typowanie? Niekoniecznie pod uwagę należy brać rezultaty tenisistów z całego roku. Nawet ci grający w czołówce na mączce, mogą tutaj mieć problem z sukcesem.

Index szybkości kortów

W dalszej części tekstu rozkładamy na czynniki, jakie kwestie trzeba brać pod uwagę rozmyślając typy na Wimbledon 2022. Zanim zobaczymy jak faworytów widzą zakłady bukmacherskie, to kilka słów wyjaśnienia na temat nadchodzącej imprezy.  

Organizatorzy londyńskiego turnieju zadecydowali o zakazie gry dla tenisistów i tenisistek reprezentujących Rosję. Wszystko oczywiście pokłosie inwazji na Ukrainę. Odbywający się w maju Roland Garros pozwolił sportowcom ze wschodu Europy na udział w imprezie.

Już ten fakt wskazuje nam, że odpada jeden z głównych faworytów Wimbledonu zakładów bukmacherskich, czyli Danił Miedwiediew. Decyzja o wykluczenia Rosjan była podjęta wyłącznie przez organizatorów turnieju, bez żadnej konsultacji z tenisowymi władzami. ATP i WTA nie spodobał się ten fakt. W efekcie zapadła jeszcze bardziej kontrowersyjna decyzja – nie będzie w tym roku punktów do rankingu za Wimbledon 2022.

Czy zmienia to faworytów na zakłady bukmacherskie? Chociaż punkty są ważne dla wielu zawodników, bo dają w końcu one kwalifikacje do turnieju, to jednak są dwa inne bardzo ważne aspekty. Po pierwsze na Wimbledonie 2022 są bardzo duże pieniądze. Za wygranie, zarówno w męskiej i żeńskiej drabince przewidziane jest aż 2 miliony funtów.

Pula nagród na Wimbledonie 2022

Kolejna kwestia to również prestiż. Szczególnie ci najwięksi nie będą chcieli odpuścić turnieju budując swoją wielką postać. Dwa nazwiska, które od razu przychodzą na myśl to Novak Djokovic oraz nasza Iga Świątek. Serb oraz Polka już zapowiedzieli udział w tej imprezie i naturalnie to faworyci zakładów bukmacherskich na Wimbledon 2022.

Jak przedstawiają się kursy? Na Djoko można znaleźć wartość na poziomie zaledwie 1.81. Kolejny z szansami u mężczyzn na Wimbledonie według zakładów bukmacherskich jest Carlos Alcaraz z mnożnikiem na poziomie 6.80.

Iga Świątek tym razem nie jest aż tak dużą faworytką jak przy Roland Garros przy swojej ulubionej mączce. Jednak nadal to Polka dostaje najwięcej szans. Tutaj zakłady bukmacherskie na Wimbledon wyceniają szanse liderki rankingu WTA na 2.55. Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądają kursy i typy bukmacherskie w żeńskim turnieju.

Kursy bukmacherskie na zwyciężczynię Wimbledonu 2022

Wimbledon 2022 – gdzie można obstawiać zakłady bukmacherskie?

Odpowiedź na pytanie w jakich zakładach bukmacherskich można obstawiać Wimbledon 2022 jest bardzo prosta – u każdego legalnie działającego w Polsce. Jednak można znaleźć wiele różnic w propozycjach poszczególnych operatorach.

Oczywiście każdy bukmacher w Polsce będzie posiadał u siebie do obstawiania wszystkie mecze z trzeciego Wielkiego Szlema w roku – singiel kobiet oraz mężczyzn czy deble. Różnice mogą rozpocząć się w liczbie zdarzeń przy jednym meczu.

Zakłady bukmacherskie, które możemy wyróżnić na Wimbledon to m.in. forBET oraz Fortuna. Ten pierwszy jest wyróżniającym się przy tenisie. Z resztą to jeden ze sportów, na który stawiają co widać także po sponsoringach. Są oficjalnym partnerem Polskiego Związku Tenisowego oraz wspierają krajową SuperLigę, na którą swoją drogą mają ofertę na wyłączność.

Zakłady bukmacherskie forBET sponsorem tenisa ziemnego

W ofercie forBET na Wimbledon 2022 pojawiają się zdarzenia, jakich nie uświadczy się u większości innych zakładów bukmacherskich – będą to nawet takie typy jak asy, liczba podwójnych błędów czy liczbę przełamań.

Oferta zakładów bukmacherskich forBET na Wimbledon 2022

Jednak oferta to nie jedyne co zachęca graczy do zakładów bukmacherskich na Wimbledon 2022. Takim czynnikiem są również promocje. Jeśli nie masz jeszcze konta w forBET, to z kodem promocyjnym OBSTAWIAMYPL możesz skorzystać z niezłego pakietu na start, który zawiera w sumie aż do 3250 złotych dodatkowych środków! W tym forBET zakład bez ryzyka oraz bonus od depozytu.

Fortuna to kolejny bukmacher, którego warto rozważyć pod Wimbledon. W tym wypadku obstawiając dodatkowe zdarzenia warto zwrócić na linie liczby gemów czy handicapów, bo tych jest zawsze co najmniej kilka! Tymczasem reszta zakładów bukmacherskich opiera się często tylko na jednej liczbie.

Pisząc o bonusach ten czołowy polski bukmacher również nie ma się czego wstydzić. W tym wypadku po rejestracji z kodem OBSTAWIAMY do zgarnięcia do 2720 PLN, w tym także darmowe środki bez żadnego depozytu! To bukmacher posiadający dobre recenzje i wskazują na to opinie o eFortunie zebrane na naszej stronie.

Darmowy zakład od Fortuny z kodem OBSTAWIAMY

600 PLN

600

PLN

Zakład bez ryzyka Zwrot za trzy pierwsze zakłady w przypadku przegranej, łącznie aż do 600zł! W przypadku porażki środki są zwracane na konto główne i można je od razu wypłacić.

20 PLN

30

PLN

Freebet Wystarczy wykonać pełną rejestrację, a 2800 punktów trafi na konto gracza.

Jeśli masz już konta u tej dwójki bukmacherów, a chcesz skorzystać z oferty bonusów bukmacherskich na start to sprawdź najnowszych operatorów w naszym kraju – ranking nowych bukmacherów.

Analiza pod Wimbledon – jak wybrać typy bukmacherskie?

W osobnym tekście pisaliśmy już jak zabrać się za typy na tenis. Natomiast pod zakłady bukmacherskie na Wimbledon warto wziąć pod uwagę charakterystykę gry na trawie.

W tym turnieju większe znacznie ma serwis, co już prędzej wspomnieliśmy. Wszystko przez szybszą nawierzchnię na kortach w Londynie. Promuje to także zawodników grających agresywniej i idących do siatki. Dobre przyspieszenie uderzenia właściwie nie daje szans na obronę z drugiej strony.

Co nam to może pomóc przy okazji typów na Wimbledon? Tenisiści i tenisistki, które dysponują dobrym serwisem prawie w ogóle nie dają się przełamywać. Natomiast gdy spotka się dwóch z taką charakterystyką? To możemy oczekiwać wielu gemów, ale także chociażby asów.

Analizując spotkania tenisistów i patrząc w ich poczynania warto oddzielić sobie całą karierę danego zawodnika, od jego wyników na trawie. Rozgrywki toczące się na tej nawierzchni to właściwe około miesiąca pojedynków, więc bardzo mało. Właściwie to tylko Wimbleodn oraz przygotowania do niego na 2-3 tygodnie przed.

Jak bezpiecznie obstawić Wimbledon?

Po rejestracji w forBET z kodem promocyjnym OBSTAWIAMYPL pierwszy kupon zagrasz bez ryzyka – w przypadku porażki dostaniesz zwrot stawki do 1200 złotych!

Jak typować na Wimbledon?

Pod uwagę należy brać wiele czynników jak dyspozycja zawodnika na trawie, historia spotkań danych graczy, obecna forma czy zmęczenie poprzednimi meczami.  

Gdzie znajdę ofertę na Wimbledon?

Ofertę na tenis posiadają wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce – najlepszą ofertę m.in. na Wimbleodn znajdziesz w forBET czy Fortunie.

Patryk

Patryk

  BUKMACHER MIESIĄCA

  Za bonus powitalny 200% przy pierwszej wpłacie

  laurWięcej
  KOD PROMOCYJNY:
  OBSTAWIAMY
  BONUS Z KODEM:
  300pln
  KOD PROMOCYJNY:
  OBSTAWIAMY
  BONUS Z KODEM:
  200pln
  KOD PROMOCYJNY:
  OBSTAWIAMY
  BONUS Z KODEM:
  1660pln