Typy skoki narciarskie – jak i gdzie obstawiać? ⛷

W Polsce skoki narciarskie są wyjątkowo popularnym sportem. Zimą konkursy Pucharu Świata przed telewizorami oglądają miliony kibiców. Ta zimowa dyscyplina sportu oczywiście jest także w ofercie zakładów bukmacherskich. Legalni bukmacherzy udostępniają możliwość typowania skoków narciarskich. W tym tekście przyjrzymy się bliżej typom na skoki narciarskie i samej dyscyplinie sportu. Czy obstawianie skoków może dawać profity u bukmacherów? Na obstawiamy.info znajdziesz także typy bukmacherskie na dziś z innych dyscyplin.

W naszym artykule dowiesz się:

  • Gdzie szukać typy na skoki narciarskie?
  • Jak obstawiać skoki narciarskie?
  • Co wytypujesz w skokach narciarskich?
  • Którzy bukmacherzy do typów na skoki narciarskie?

Adam Małysz to koń pociągowy, jeśli chodzi o rozpropagowanie skoków narciarskich w naszym kraju. “Małyszomania” nie ominęła żadnego domu na początku XXI wieku. Kolejne sukcesy polskich skoczków przerodziły się w wielką publikę, a konkursy w Wiśle i Zakopanem dla wielu stały się polskim, sportowym świętem narodowym. Adama Małysza z powodzeniem zastąpił Kamil Stoch, ale od jakiegoś czasu także pozostali skoczkowie znaczą coraz więcej na międzynarodowej arenie. Mowa tu przede wszystkim o Dawidzie Kubackim, który w 2020 roku wygrał Turniej Czterech Skoczni. Drużyna “Biało-Czerwonych” udanie rywalizuje w konkursach drużynowych czego dowodem Mistrzostwo Świata z 2017 roku. Polskie skoki na chwilę obecną mają się świetnie i nic nie wskazuje na to, by miało to się zmienić w najbliższych latach. Tym chętniej w naszym kraju patrzy się na typy na skoki narciarskie.

Na bazie tego sukcesu bukmacherzy także zaangażowali się w skoki narciarskie. Fortuna została sponsorem polskiej kadry skoczków narciarskich, co na pewno dało rozpoznawalność temu bukmacherowi wśród widowni sportów zimowych.

Fortuna zakłady bukmacherskie sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego i skoków narciarskich

Typy na skoki narciarskie na obstawiamy.info

Na obstawiamy.info typujemy różne dyscypliny sportowe. Typerzy znajdą na naszych stronach typy na piłkę nożną, typy na koszykówkę oraz typy na esport. Zimą, gdy aura nie dopisuje, a wiele rozgrywek ma przerwę – proponujemy nową dawkę typów bukmacherskich. Chodzi o typy na skoki narciarskie – to idealny sport, który w ten sposób może wypełnić lukę w innych rozgrywkach, które obstawiasz. Postaramy się dostarczyć wszystkie analizy dotyczące przyszłych konkursów Pucharu Świata i Pucharu Narodów. W obrębie obstawiamy.info zaprezentujemy także zakłady na Turniej Czterech Skoczni i wszystkie najważniejsze wydarzenia ze świata skoków narciarskich.

Na obstawiamy.info nie każemy wam płacić za nasze typy bukmacherskie. Tak samo jest z propozycjami zakładów na skoki narciarskie. Dajemy darmowe typy na konkursy w skokach narciarskich. Analizy na skoki znajdziesz w serwisie obstawiamy.info oraz naszych mediach społecznościowych m.in. grupie typerów na Facebooku.

Gdzie grać typy na skoki narciarskie?

Jako pierwszy bukmacher do skoków narciarskich na myśl nasuwa się Fortuna. To operator, który zdecydował się sponsorować naszą kadrę skoczków. Idąc dalej Fortuna mocno zainwestowała generalnie w sporty zimowe. Na konkursy skoków narciarskich u tego bukmachera można znaleźć specjalne promocje, za które otrzymasz bonus lub obstawisz bez podatku w Happy Hours. Skoki narciarskie w Fortunie to typy w zakładach przedmeczowych i “na żywo”. Oferta jest naprawdę zadowalająca.

Używając w Fortunie przy rejestracji kodu promocyjnego ze strony Obstawiamy.info – OBSTAWIAMY – otrzymasz darmowe bonusy na start i naturalnie każdy można użyć w typach na skoki. W tym zawiera się darmowy zakład, zakład bez ryzyka oraz dodatkowe środki od wpłaty. Z kodem promocyjnym wyższe bonusy niż w standardowej ofercie bukmachera.

fortuna zakład bez ryzyka

Kursy na skoki oferowane są także przez pozostałych legalnych bukmacherów. Na czołowe miejsca w typach na skoki wysuwają się takie firmy jak: eWinner, Betclic i forBET. Do tych bukmacherów również działają nasze kody promocyjne, więc jeśli nie masz konta w tej firmie, a chcesz typować skoki – to sprawdź kod promocyjny od Obstawiamy.info.

Jakie typy można zawierać w skokach narciarskich?

Skoki narciarskie nie dają tak wielu możliwości typowania, jak piłka nożna, siatkówka, tenis lub hokej na lodzie. To dyscyplina, w której przed każdym konkursem jest znacznie mniejsza oferta kursowa. Dlaczego? Skoki narciarskie są dyscypliną sportową, w której każdy z zawodników oddaje po dwa skoki. To nie mecz piłki nożnej, który trwa przez 90 minut i w trakcie którego zdarzyć się może dosłownie wszystko. W skokach chodzi przede wszystkim o to, by skoczyć jak najdalej, a przy tym uzyskać dobre noty za styl. Co znajdziesz w ofercie bukmacherów?

Najpopularniejsze typy na skoki to te dotyczące zwycięzcy poszczególnych konkursów Pucharu Świata czy Turnieju Czterech Skoczni. Przed każdymi zawodami możesz znaleźć w ofercie bukmacherów kursy na to: kto wygra konkurs? Z kolei w zakładach długoterminowych można obstawiać zwycięzcę Kryształowej Kuli (kto wygra Puchar Świata), zwycięzcę TCS, a także w zależności od sezonu: triumfatora Mistrzostw Świata lub Igrzysk Olimpijskich.

Oferta na typy na skoki narciarskie - wygrani w Pucharze Świata

Do każdego konkursu w skokach narciarskich bukmacherzy poszerzają ofertę typów. Poza zakładami na zwycięzcę można obstawiać H2H. To zestawienia dwóch zawodników, w który decydujesz, kto zajmie wyższe miejsce? Bukmacherzy sami dobierają H2H i np. może być konfrontacja Kamil Stoch vs Ryōyū Kobayashi czy Stefan Kraft vs Dawid Kubacki?

Dodatkowe zakłady, które wytypujesz w skokach narciarskich to miejsce, które zajmie poszczególny zawodnik: TOP 2, TOP 3, TOP 6, TOP 10 itd.

Typy H2H na zawody skoków narciarskich

Na dystansie całego sezonu skoków narciarskich poza konkursami indywidualnym odbywają się także konkursy drużynowe w ramach Pucharu Narodów. To kolejna sekcja, którą możesz obstawiać w zakładach bukmacherskich.

Jak obstawiać skoki narciarskie?

Na czym polega konkurs skoków narciarskich? Jeśli chodzi o indywidualną rywalizację, to wszystko sprowadza się do oddania dwóch skoków – jeden w 1. serii, kolejny w 2. serii. Na ostateczną pozycję zawodnika wpływa długość lotu oraz noty za styl. Od kilku lat skoczkowie otrzymują punkty za wiatr, jeśli trafią na niekorzystne warunki – z kolei mają odejmowane punkty za wiatr, gdy lecą przy korzystnych podmuchach. To znacznie wyrównało przebieg rywalizacji w skokach narciarskich. W przeszłości bywało tak, że to właśnie warunki atmosferyczne, czyli wiatr rozdawał karty na skoczni. Bywali wygrani i pokrzywdzeni takiej sytuacji – teraz przynajmniej w teorii jest sprawiedliwiej. Choć aura wciąż odgrywa bardzo ważną rolę – mowa tu m.in. o opadach śniegu, w których skacze się po prostu trudniej.

Siadając do typowania skoków narciarskich trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych przesłanek. Oczywiście na początku sprawdzamy formę zawodników. W skokach często bywa tak, że jak komuś “żre” to potrafi seryjnie zwyciężać konkursy indywidualne. Ważną zmienną w typowaniu skoków jest skocznia. Sezon skoków narciarskich rozgrywany jest w wielu krajach i co weekend na innej skoczni. Każdy obiekt różni się od siebie i ma swoje specyficzne wymogi. Znamy skoczków specjalizujących się m.in. na skoczniach mamucich, którzy dobrze czują się w konkursach lotów. Bywają jednak zawodnicy, którzy na mamutach nie odnoszą dobrych rezultatów, a ich naturalnym środowiskiem są duże skocznie z punktem konstrukcyjnym 120 metrów.

Analizując skocznie warto pamiętać o tym, że każdy z uczestników Pucharu Świata ma obiekty, które lubi i których nie lubi. Dla przykładu Adam Małysz często zwyciężał w Oslo, gdzie sam podkreślał, że ta skocznia mu “leżała”.

W skokach narciarskich ważną rolę odgrywa także etap sezonu. W zależności od roku i imprez zawodnicy mają inne priorytety. Poza klasyfikacją generalną Pucharu Świata dla zawodników jednym z najważniejszych punktów w sezonie jest Turniej Czterech Skoczni rozgrywany na przełomie starego i nowego roku. To cztery konkursy: dwa odbywają się w Niemczech, a dwa kolejne w Austrii. TCS to wielki prestiż i nagrody finansowe, a więc zawodnicy w tym okresie sezonu są wyjątkowo zmotywowani. Jeśli chodzi o Polaków, to w ostatnich latach w imprezie tej triumfowali Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Stoch to jeden z nielicznych uczestników w całej historii, który wygrał wszystkie cztery konkursy TCS w jednym sezonie.

Co dwa lata w sportach zimowych odbywają się Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym – to kolejny ważny start w sezonie dla skoczków. Wielu z nich kosztem startów w Pucharze Świata przygotowuje formę właśnie na te starty, by wywalczyć medale MŚ. Dlatego tak ważnym jest w typowaniu skoków narciarskich, by być odpowiednio zorientowanym w temacie, jakie każdy zawodnik ma priorytety na konkretnym etapie sezonu? W tym kontekście o informacje nietrudno, ponieważ skoki są regularnie transmitowane w otwartej telewizji (TVP), a w naszym kraju nie brakuje mediów, które informują o aktualnych wydarzeniach w tej dyscyplinie sportu.

Typy na skoki narciarskie – gdzie szukać?

W pierwszej kolejności polecamy darmowe typy na skoki od obstawiamy.info. Dlaczego tak robimy? Doskonale znamy rynek typerski w Polsce i wiemy, że wiele stron oferuje płatne typy, z kolei inne portale dają darmowe typy, ale z niską skutecznością. My staramy się podchodzić do tematu zdecydowanie inaczej, ponieważ nie wymagamy opłaty z typy, a co najważniejsze – przedstawiane typy sami obstawiamy. Grając typy na skoki myślimy o waszym interesie, ale także o naszym portfelu, bo sami liczymy na to, że nasza analiza będzie trafiona i ogramy bukmachera. Większość stron typerskich online oferuje typy, do których nie jest dopisana nawet analiza.

Jeśli już trafiłeś na obstawiamy.info, to szukanie dodatkowych typów na skoki wydaje się być bezzasadne. W tym miejscu znajdziesz nowe analizy na skoki narciarskie i typy na poszczególne konkursy w całym sezonie zimowym. Zbliża się konkurs skoków narciarskich w Wiśle czy Lahti? Wejdź na naszą stronę, a następnie przejdź do kategorii “typy na skoki” i sprawdź nasze zapowiedzi oraz prognozy. Śledzimy na bieżąco wydarzenia ze skoków, a także oglądamy każdy konkurs. Chcemy w ten sposób jak najlepiej zgłębić specyfikę skoków narciarskich, by to przełożyło się na pewne typy bukmacherskie. Oczywiście nie dajemy gwarancji, że zawsze będziemy wygrywać, bo to po prostu jest niemożliwe. W naszych zapowiedziach znajdziesz jednak element ekspercki, bo w typach zwracamy uwagę na małe rzeczy, które później odgrywają dużą rolę podczas konkursów. W analizach zwracamy uwagę na profil skoczni, formę zawodników, warunki pogodowe i dyspozycje skoczków np. na treningach oraz kwalifikacjach.

Loading Comments

BUKMACHER MIESIĄCA

Za Custom Bet - zakłady na życzenie graczy

laurWięcej
KOD PROMOCYJNY:
OBSTAWIAMY
BONUS Z KODEM:
655pln
KOD PROMOCYJNY:
OBSTAWPL
BONUS Z KODEM:
550pln
KOD PROMOCYJNY:
OBSTAWIAMY
BONUS Z KODEM:
2230pln