Skuteczne systemy bukmacherskie – porady OBSTAWIAMY!

Szukasz skutecznego systemu bukmacherskie? To normalne, bo jeśli obstawiasz zakłady sportowe, to liczysz na osiąganie regularnych profitów. Systemy bukmacherskie nie dają gwarancji pewnych zysków, ale odpowiednio stosowane mogą pomóc ci w ogrywaniu bukmacherów. Co kryje się jednak za pojęciem system bukmacherski? Nie łudź się, że to tajna wiedza, dzięki której wystarczy gra na chybił-trafił, a kupony i tak będą wygrywały. System bukmacherski to określona reguła obstawiania zakładów, która może koniec końców przełożyć się na zysk.

Bayern – Barcelona typy bukmacherskie – zobacz naszą propozycję na hit Ligi Mistrzów!

Czego dowiesz się w tym artykule:

 • Czym są systemy bukmacherskie?
 • Jak działają skuteczne systemy bukmacherskie?
 • Jaki jest najlepszy system bukmacherski?
 • Jak grać systemem bukmacherskim?

Skuteczne obstawianie zakładów bukmacherskich to umiejętność wdrożenia teorii w praktykę. Jednym z fundamentów dobrego typowania jest stosowanie systemu bukmacherskiego. Dlaczego? System nie tylko ma dawać zyski, ale również dyscyplinować twoją grę i sprawić, by była ona poukładana, a nie cechowała się emocjami i impulsywnymi decyzjami. Oprócz tego sprawdź najnowsze typy bukmacherskie na dziś i na jutro od Obstawiamy! Wiadomo, że zakłady bukmacherskie sprzyjają nerwowym działaniom, a to niekiedy może narazić twój budżet na straty. Dlatego w celu odpowiedzialnej gry warto stosować system bukmacherski.

Systemy bukmacherskie – czym są?

Wbrew temu, czego można się domyślić – system bukmacherski wcale nie polega na doborze typów, sportów lub konkretnych zdarzeń, które należy obstawić. System bukmacherski to metoda wybierana stawek do poszczególnych zakładów. Inaczej mówiąc – system bukmacherski mówi ile i kiedy postawić, by nasze zakłady osiągnęły profit. A więc system bukmacherski jest ściśle powiązany z twoim budżetem na grę i określa dokładnie jak masz stawkować zakłady.

Na pewno wielu z was, którzy czytają ten artykuł wiedzą z doświadczenia, że ich dobór stawek był lub jest mocno przypadkowy. Wyobrażamy sobie, że impuls lub chwilowy dopływ gotówki decyduje o tym za ile obstawisz u bukmachera. Raz robisz to 100 złotych, a innym razem za 20 złotych w dużej mierze nie wiedząc z czego to wynika. Wprowadzając do swojej gry system bukmacherski twoje stawki będą z góry zaplanowane.

Skuteczne systemy bukmacherskie – na czym polegają?

Skuteczny system bukmacherskie w pierwszej kolejności, to taka strategia, która pozwala odnosić zyski. Jak sprawdzać to ile wygrywamy przy użyciu systemu? Z pomocą przychodzi wskaźnik yield, który mówi nam o rentowności naszych zakładów. Prowadząc statystyki swojej gry, czyli bilans zysków i strat – możesz wyliczyć współczynnik yield, który powie ci jak dobrym typerem jesteś.

Jak sprawdzić swój yield? Ze wzoru: Yield = (zyski/stawki) * 100%. A więc, żeby obliczyć swój yield sumujesz zyski i odejmujesz od nich stawki, a następnie dzielisz je przez sumę stawek ze wszystkich kuponów, a wszystko mnożysz razy 100%. Jeśli wskaźnik yield osiąga dodatnią wartość, to oznacza, że twoja gra przynosi zyski.

System bukmacherski poza tym, że w dłuższej perspektywie powinien przekładać się na wygrane, to dodatkowo spełnia jedną istotną funkcję. Skuteczne systemy bukmacherskie mają za zadanie chronić twój kapitał, a więc dbać o to, by twój bankroll nie został wyzerowany. Plan stawek jest po to, by planować budżet i wiedzieć, ile potrzebujesz na każdym z poziomów gry.

Pryncypia typerów mówią, że wybierając system bukmacherski – trzeba się do niego stosować, bez skoków w bok i łamania wytycznych. W tym przypadku konsekwencja odgrywa równie ważną rolę, co skuteczny system.

Najlepszy system bukmacherski – sprawdzamy!

Ujmując temat w skrócie – obiektywnie trudno wybrać najlepszy system bukmacherski. Dlaczego? Bo dla każdego gracza to indywidualna sprawa, a wszystko zależy od jego budżetu i skuteczności typów bukmacherskich. Oczywiście są systemy prostsze w zastosowaniu i trudniejsze oraz takie, które są bezpieczniejsze dla naszego budżetu.

Początkującym graczom rekomenduje się system z płaską stawką, stawkowaniem procentowym lub progresją. Z kolei dla bardziej zaawansowanych typerów proponuje się system Kelly.

W ocenie graczy to, że jeden system sprawdza się u kogoś, nie oznacza, że tak samo będzie u ciebie. Dlatego w sytuacji, gdy system nie daje oczekiwanych rezultatów zaleca się jego zmianę na inny. Wszystko jednak trzeba wypróbować na dłuższym dystansie czasu, a nie tylko kilku zakładach.

System płaska stawka

W tym systemie ustalasz dokładną stawkę, za jaką typujesz swoje zakłady. Ustalając budżet na grę – wartość pojedynczej stawki powinna znajdować się w przedziale 2-5% bankrolla. Jak to wygląda w rzeczywistości? Np. jeśli masz 200 złotych na zakłady, to twoja stawka powinna wynosić 5-10 zł.

System z płaską stawką modyfikuje się również na potrzeby konkretnych kursów, a więc odgórnie możesz ustalić, że typy z kursami 1.30 – 2.00 obstawiasz za 10 zł, a zakłady z kursami 2.01 – 3.00 za 8 zł, z kolei kupony z najwyższymi kursami 3.01 w górę za 5 zł.

W naszej ocenie to bezpieczny system trzymający w ryzach naszą grę. Dobrym sposobem na przetestowanie systemu będzie Fortuna z zakładem bez ryzyka aż do 210zł.

System procentowy

W przypadku systemu bukmacherskiego polegającego na procentowym wyliczeniu stawki – kwota za jaką zagrasz zależy od twojego aktualnego budżetu. Przyjmuje się, że w stawkowaniu procentowym każdy kolejny zakład powinien być obstawiony za 2% bankrolla. A więc, jeśli startujesz z budżetem 500 zł, to na początku twoja stawka wynosi 5 zł. W zależności od tego, ile będziesz miał po tym kuponie – również obliczasz 2% z aktualnej wartości twojego konta. Np. jeśli wygrałeś i twój budżet to już 620 zł, to 2% z tej kwoty równa się 12.40 zł. Pamiętaj, że jeśli przegrasz, to następną stawkę wyliczasz zgodnie z aktualnym stanem konta po porażce.

Gracze chwalą ten system za to, że jest prosty i gwałtownie nie naraża budżetu na straty. Stawka rośnie wraz ze zwycięstwami, a maleje z porażkami.

System bukmacherski – progresja

Progresja Martingale to system bukmacherski, który może wymagać większych nakładów na grę. Dlaczego? W obstawianiu progresją typer podwaja stawkę kolejnego kuponu, jeśli poprzedni zakład był przegrany. Cały proces trwa do momentu, gdy nasze typy bukmacherskie okażą się wygrane. Wtedy wracamy do wyjściowej stawki, od której zaczynamy progresję.

systemy bukmacherskie - progresja

Dla przykładu, jeśli rozpoczniesz obstawianie progresją od 10 złotych, to w kolejnych etapach, gdy nie będziesz trafiał twoje stawki będą wynosić 20 zł, 40 zł, 80 zł, 160 zł itd. Aż do wygranej. Jak widzisz wraz z każdą porażką stawki zaczynają gwałtownie rosnąć, dlatego trzeba uważać, by nie stracić całego bankrolla.

System Kelly, czyli jak zoptymalizować grę

System Kelly polecamy graczom, którzy zakłady bukmacherskie znają nie od dziś. Co więcej, to system dla typerów specjalizujących się w określonych dyscyplinach, a także znający pojęcie terminu valuebet. Skuteczna gra systemem Kelly wymaga od gracza poprawnego określania prawdopodobieństwa wystąpienia zdarzenia. Po co ci to wszystko? Ponieważ stawka w systemie Kelly wyliczana jest ze specjalnego wzoru matematycznego:

Stawka = [ K × ( p × k – 1) ] / (k – 1), gdzie K – kapitał/budżet, p – procentowe prawdopodobieństwo określone przez typera, k- kurs typu u bukmachera.

Typując systemem Kelly do każdego zakładu podchodzisz indywidualnie i zgodnie z aktualnym bankrollem, wyliczonym prawdopodobieństwem oraz kursem – obliczasz stawkę za jaką opłaca się zagrać.

Najskuteczniejsze systemy bukmacherskie – czy istnieją naprawdę?

Jeśli zapoznasz się z wyżej opisanymi systemami, to powinieneś dojść do wniosku, że podstawą zarabiania na zakładach są poprawne typy bukmacherskie. Stosując płaską stawkę lub progresję na nic zda się odpowiednie stawkowanie, jeśli koniec końców nie wytypujesz poprawnie kuponu. To samo dotyczy progresji Martingale i systemu Kelly. Ale pamiętaj – dzięki systemowi w dłuższej perspektywie przy wygrywających zakładach możesz zoptymalizować zyski, a w razie serii porażek względnie zabezpieczać swój budżet.

Jaki jest najskuteczniejszy system bukmacherski? Odpowiadając szczerze – nie wiemy. Taka jest prawda, że w dziedzinie zakładów sportowych jeszcze nie wymyślono systemu, który bez względu na wszystko zapewni ci wygrane. Gdyby tak było – to bukmacherzy musieliby zwijać interes.

Patryk

Patryk

  BUKMACHER MIESIĄCA

  Za bonus powitalny 200% przy pierwszej wpłacie

  laurWięcej
  KOD PROMOCYJNY:
  OBSTAWIAMY
  BONUS Z KODEM:
  300pln
  KOD PROMOCYJNY:
  OBSTAWIAMY
  BONUS Z KODEM:
  200pln
  KOD PROMOCYJNY:
  OBSTAWIAMY
  BONUS Z KODEM:
  1660pln