Fortuna czy Betclic? Który bukmacher jest lepszy?

Fortuna oraz Betclic to bez dwóch zdań jedni z liderów polskiego rynku internetowych zakładów sportowych i od lat zajmują czołowe miejsca w każdym rankingu bukmacherów. Który proponuje wyższy bonus na start, a u którego czeka na Was lepsza oferta zakładów? Który bukmacher jest lepszy Fortuna czy Betclic? Sprawdzamy!

Który bukmacher oferuje wyższy bonus na start – Fortuna czy Betclic?

Który bukmacher jest lepszy, jeśli chodzi o wysokość darmowych środków możliwych do zgarnięcia w ramach promocji powitalnej? Fortuna czy Betclic? Rozbierzmy oba bonusy na start na czynniki pierwsze. 

Wykorzystując specjalny kod promocyjny o treści OBSTAWIAMY i wpisując go w odpowiednie pole formularza (screen powyżej) gracz otrzymuje dwa bonusy na start:

 • Cashback bonus 600 PLN za pierwszy przegrany kupon
 • Freebet bonus 20 PLN bez konieczności depozytu

Co ważne, Fortuna nie potrąca 12% podatku obrotowego od stawki kuponu, lecz zwraca całą kwotę, za którą zagrany był pierwszy przegrany zakład. Ponadto darmowe środki wymagają obrotu tylko 1x, zanim będzie można je wypłacić. A zatem nie jest to zadanie niewykonalne. 

fortuna czy betclic - porównanie bonusów powitalnych

Sprawdzamy na co na starcie mogą liczyć nowi klienci Betclic. W przypadku tego serwisu również warto pamiętać o wykorzystaniu kodu bonusowego w trakcie rejestracji. Wpisując bowiem Betclic kod promocyjny na wyższy bonus o treści OBSTAWPL w odpowiednie pole formularza gracz może wybrać jeden z dwóch dostępnych bonusów na start. 

Pierwszym z nich jest cashback bonus za pierwszy przegrany kupon w Betclic. Bukmacher zwraca aż 550 PLN, jednak potrąca od stawki 12% podatek, a zatem marząc o takim bonusie należy zagrać pierwszy kupon za co najmniej 625 PLN. Darmowych środków nie można od razu wypłacić. Betclic wymaga obrotu bonusem 8x po kursie min. 2.00 w ciągu 30 dni, co – umówmy się – nie będzie zadaniem najłatwiejszym pod słońcem. 

Można również zdecydować się na nieco bezpieczniejszy wariant. Gracz może wybrać cashback bonus 50 PLN za pierwszy przegrany kupon (podatek 12% sprawia, że należy zagrać go za min. 57 PLN). Co prawda kwota darmowych środków do zgarnięcia jest znacznie niższa, jednak Betclic nie wymaga tutaj obrotu, a bonus można natychmiast wypłacić. 

betclic czy fortuna - promocja betclic

Fortuna czy Betclic? Który bukmacher jest lepszy, jeśli chodzi o bonus powitalny? Zdecydujecie sami! Nam jednak zdecydowanie bardziej do gustu przypadła oferta na start od Fortuny. Przede wszystkim otrzymujemy darmowy freebet bez depozytu, natomiast kwota cashbacku jest po pierwsze nieco wyższa, a po drugie obrót bonusem znacznie łatwiejszy. 

Fortuna czy Betclic – u którego bukmachera łatwiej zarejestrować konto?

Typer nie obstawi żadnego kuponu, dopóki nie zarejestruje konta w danym serwisie. Mniej doświadczonym graczom proces rejestracji kojarzy się jako coś negatywnego, tymczasem okazuje się, że jest on bardzo prosty i zajmuje kilka chwil. Ale po kolei. 

Zarówno w Fortunie, jak i Betclic proces zakładania konta został maksymalnie uproszczony. Jeśli nie napotkacie na żadne niespodziewane przeciwności losu, to po kilkunastu minutach będziecie mogli obstawiać pierwsze zakłady. W trakcie rejestracji obaj bukmacherzy poproszą Was o podanie kilku podstawowych danych osobowych (m.in. imię, nazwisko, datę urodzenia, adres, PESEL, nr telefonu, adres email, itd.).

fortuna czy betclic - porównanie bukmacherów

Wystarczy wypełnić kilka stron formularza, co zajmie ok. 5 minut, a następnie zaczekać na link aktywacyjny od bukmachera, który zazwyczaj pojawia się na skrzynce odbiorczej w ciągu kilku(nastu) minut. Po kliknięciu w link konto jest aktywne, można wpłacać depozyt i obstawiać pierwsze zakłady. 

Zarówno Fortuna, jak i Betclic umożliwiają rejestrację konta tymczasowego, w przypadku którego obaj bukmacherzy nie wymagają przesłania skanu dowodu. Takie konto umożliwia skorzystanie z promocji na start, dokonanie depozytu i obstawianie dowolnych zakładów z oferty. 

Ograniczenia? Łączny obrót nie może przekroczyć kwoty 5000 PLN, maksymalna wygrana na kuponie to 2280 PLN, a wygrane środki będzie można wypłacić dopiero w momencie przesłania skanu dowodu. Tymczasowe konto w Betclic jest ważne przez 90 dni, natomiast w Fortunie jest to “zaledwie” 28 dni, dlatego w tym teście minimalnie wyżej oceniamy Betclic. 

fortuna czy betclic który bukmacher lepszy

Zakład bez ryzyka Fortuna, czyli jak zagrać za cashback 600 PLN?

Fortuna czy Betclic – który bukmacher proponuje więcej bonusów dla stałych graczy?

Atrakcyjna promocja powitalna to jedno, jednak nie mniej istotne z punktu widzenia graczy są atrakcyjne i co najważniejsze regularne bonusy okolicznościowe w późniejszym okresie. Dzięki nim co jakiś czas na koncie gracza pojawiają się darmowe środki, dzięki czemu budżet jest znacznie stabilniejszy. Przekonajmy się, jak w tej kwestii prezentują się brani przez nas pod kupę bukmacherzy. 

Na pierwszy ogień idzie Fortuna. Bukmacher mocno promuje wielokrotne kupony AKO, dlatego oddaje w ręce swoich klientów dwie promocje na tego typu zakłady. Pierwsza z nich to AKO Bonusy, dzięki której kwota darmowych środków rośnie wraz z każdym kolejnym typem na kuponie. Druga zaś to AKO Master, czyli promocja nagradzająca autorów najdłuższych kuponów. 

Kolejna promocja od Fortuny to Godziny Mistrzów, dzięki której gracz otrzyma cashback bonus w przypadku niepowodzenia na kuponie. Nie można również zapominać o Poniedziałkowym Farciarzu, dzięki któremu gracz otrzyma zwrot, jeśli jego kupon okaże się przegrany przez jeden niecelny typ. 

betclic czy fortuna - promocja fortuny

Poza tym klienci Fortuny mogą mieć pewność, że jeśli akurat odbywa się jakieś popularne wydarzenie (np. szlagier w Ekstraklasie, mecze Ligi Mistrzów lub spotkanie z udziałem Reprezentacji Polski), to na pewno bukmacher zorganizuje jakąś ciekawą promocję. 

Sprawdzamy, jak pod tym względem prezentuje się Betclic. Właściwie jedynym stałym bonusem dla klientów tego bukmachera jest promocja Multi+, dzięki której można zwiększyć swoją wygraną na wielokrotnym kuponie AKO aż o 50%. Raz na jakiś czas klienci Betclic mogą liczyć również na promocję okolicznościową z okazji popularnego wydarzenia sportowego i… to właściwie wszystko! 

Nie twierdzimy, że Betclic to fatalny bukmacher dla łowców bonusów, jednak z pewnością nie jest najlepszym. A zatem na pytanie “Fortuna czy Betclic – który bukmacher ma lepsze bonusy dla stałych graczy?” odpowiedź może być tylko jedna! Jest nim Fortuna. 

fortuna czy betclic - porównanie bonusów

Który bukmacher ma lepszą ofertę zakładów – Fortuna czy Betclic?

Bonusy bonusami, jednak nawet najlepsze promocje na nic się zdadzą, jeśli bukmacher będzie proponował kiepską ofertę zakładów i mało atrakcyjne kursy. Jak pod tym względem prezentują się bohaterowie naszego testu? Kto ma lepsze zakłady – Fortuna czy Betclic? Sprawdzamy! 

Najpierw pod lupę idzie Fortuna. Ten bukmacher od lat słynie z bogatej oferty na kilkadziesiąt dyscyplin sportowych oraz mnóstwa opcji zakładów i solidnych kursów. Czy zatem kogokolwiek dziwić mogą pozytywne Fortuna opinie jakimi ten bukmacher cieszy się wśród samych graczy? My nie jesteśmy zaskoczeni!

Fortuna to nie tylko szeroka oferta zakładów przedmeczowych, ale i spory wybór kursów na żywo. Każde wydarzenie LIVE opakowane zostało w przydatne statystyki, a sporo meczów możemy obejrzeć na żywo w transmisjach w livestreamie. 

fortuna czy betclic - porównanie oferty zakładów bukmacherskich


Nic złego nie można również powiedzieć na temat oferty zakładów od Betclic. Ten międzynarodowy gigant działa na rynku od wielu, wielu lat i nabyte przez ten czas doświadczenie widać na każdym kroku. Podobnie jak Fortuna, tak również i Betclic mocno inwestuje w sekcję zakładów LIVE. 

Efektem tego jest sporo pokrywanych rynków na żywo, transmisje w livestreamach, statystyki, tabele, wyniki H2H oraz oś czasu, a zatem wszystko czego gracz może potrzebować, aby postawić zwycięski kupon na żywo. 

fortuna czy betclic - porównanie oferty bukmacherskiej

To co rzuca nam się w oczy to fakt, że Fortuna znacznie wcześniej wystawia swoje kursy. Jeśli zatem zależy Wam na złapaniu kursów otwarcia, wówczas lepszym wyborem będzie właśnie ten serwis. Jeśli jednak obstawiacie kupony w dniu meczu, to Betclic zaproponuje Wam niemalże dwa razy więcej kursów i opcji zakładów na konkretne wydarzenie. 

A zatem, Fortuna czy Betclic? Który bukmacher ma lepsze zakłady? To zależy od Waszego stylu obstawiania i preferowanych rynków. Jedno jest pewne! Klienci ani jednego, ani drugiego serwisu nie będą mieli większych powodów do narzekań, a my w tej kategorii ogłaszamy remis. 

Fortuna czy Betclic – który bukmacher ma lepszą aplikację mobilną?

Solidna i sprawnie działająca aplikacja mobilna to w dzisiejszych realiach absolutny must have każdego szanującego się bukmachera internetowego. Rzecz jasna takie oprogramowanie oddają w ręce swoich graczy bukmacherzy Fortuna oraz Betclic. A który serwis wypuścił lepszą apkę?

Na początek zacznijmy od punktów wspólnych. Obie aplikacje są rzecz jasna darmowe i działają na urządzeniach z systemem Android oraz iOS. Obie również dają możliwość korzystania z niemal tych samych opcji, co tradycyjne strony Betclic oraz Fortuny. Różnica, jak to zwykle bywa, tkwi w szczegółach. 

fortuna czy betclic - porównanie aplikacji mobilnych

Przykładowo – obie aplikacje umożliwią Wam obejrzenie transmisji meczu na smartfonie lub tablecie, lecz tylko w Fortunie zrobicie to w trybie pełnoekranowym. Ten bukmacher daje również możliwość postawienia tzw. szybkiego zakładu na aplikacji – wystarczy przytrzymać dany kurs przez co najmniej 3 sekundy. 

Wreszcie, nieco różni się sam proces tworzenia kuponu na obu aplikacjach. Oprogramowanie Betclic, w przeciwieństwie Fortuny nie daje możliwości edytowania kuponu, nie podoba nam się również fakt, że w trakcie jego tworzenia niewidoczna jest potencjalna wygrana. Test aplikacji mobilnych wygrywa zatem Fortuna. 

betclic czy fortuna - aplikacja mobilna bukmachera

Fortuna czy Betclic – który bukmacher respektuje więcej metod płatności?

Kolejnym szalenie istotnym elementem dobrego bukmachera internetowego jest długa lista respektowanych metod wpłacenia depozytu i wypłaty wygranych środków. Jak tej kwestii prezentują się Fortuna oraz Betclic? Sprawdzamy. 

Jeśli chodzi o Fortunę to wszelkie operacje finansowe na koncie gracza są możliwe przy użyciu kart płatniczych, BLIK, Tpay, PayU oraz tradycyjnych przelewów bankowych. Min. depozyt to 1 PLN, a najniższa wypłata to 2 PLN

W przypadku bukmachera Betclic respektowane opcje to karty płatnicze, Przelewy24, BLIK, Paysafecard oraz Skrill. Zwłaszcza obecność na tej liście dwóch ostatnich pozycji bardzo przypada nam do gustu, dlatego bukmacher Betclic otrzymuje od nas nieco wyższe noty w tej kategorii od Fortuny. Również ze względu na limity, które w przypadku Betclic wynoszą 1 PLN dla wpłat oraz wypłat. 

Tutaj piszemy więcej o tym, jak obrócić bonus Betclic.

Który bukmacher bardziej wspiera polski sport – Fortuna czy Betclic?

Na koniec spójrzmy na pewien aspekt, który dla niektórych graczy nie musi być zbyt istotnym, natomiast według nas sporo mówi o konkretnym bukmacherze. Mianowicie mamy na myśli finansowanie polskiego sportu. 

fortuna sponsorem ksw

W przypadku Fortuny będą to m.in. piłkarze Legii Warszawa oraz Radomiaka Radom, rozgrywki 1. Ligi piłkarskiej oraz Pucharu Polski oraz dwie federacje sportów walki, tj. KSW oraz High League. 

Jak to wygląda w Betclic? Również ten bukmacher nie ma węża w kieszeni, czego efektem są umowy sponsorskie z siatkarską reprezentacją Polski, piłkarzami Piasta Gliwice, Gromda Fight Club oraz federacją freak fightów Fame MMA. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak ogłosić remis w tej kategorii. 

betclic sponsorem siatkarskiej reprezentacji polski

Fortuna czy Betclic – który bukmacher jest lepszy?

Typerzy w Polsce dożyli czasów, w których w momencie wyboru nowego bukmachera internetowego dostają do ręki ofertę kilkunastu solidnych i w 100% wiarygodnych bukmacherów. Produkt oferowany przez większość z nich stoi na tak wysokim poziomie, że wybór tego jedynego u którego wpłacimy depozyt nie jest zadaniem łatwym. 

Tak dzieje się chociażby w przypadku graczy, którzy stoją przed wyborem – Fortuna czy Betclic? Który bukmacher jest lepszy? No cóż, nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, natomiast w naszym teście sprawdziliśmy kluczowe parametry obu serwisów.

Niektóre sekcje okazały się lepsze w Fortunie, w przypadku innych górą był Betclic. Jedno jest pewne! Gracze, którzy zdecydują się na rejestrację konta u jednego z tych bukmacherów nie będą mieli powodów do narzekań!

Obstawiamy

Obstawiamy

Team Obstawiamy! Przygotowujemy dla Was typy bukmacherskie na stronie Obstawiamy.info, kanałach na YouTube, grupach bukmacherskich i stronie na Facebooku. Publikujemy także rankingi i recenzje bukmacherów.

  BUKMACHER MIESIĄCA

  Za Custom Bet - zakłady na życzenie graczy

  laurWięcej
  KOD PROMOCYJNY:
  OBSTAWIAMY
  BONUS Z KODEM:
  610pln
  KOD PROMOCYJNY:
  OBSTAWPL
  BONUS Z KODEM:
  550pln
  KOD PROMOCYJNY:
  OBSTAWIAMY
  BONUS Z KODEM:
  2720pln