Czy Fortuna jest bezpieczna? Tłumaczymy ✅

Jedno z najczęstszych pytań, jakie zadają nam mniej doświadczeni typerzy brzmi, czy legalni bukmacherzy są wiarygodni i czy można im w pełni zaufać?

Dziś pod lupę bierzemy bukmachera z jednym z najdłuższych stażów na rynku zakładów sportowych w Polsce i sprawdzamy, czy Fortuna jest bezpieczna?

Czy zakłady bukmacherskie w Polsce są bezpieczne?

Rok 2017 wywrócił polski rynek zakładów sportowych do góry nogami. Aż do tamtej pory w naszym kraju mniej lub bardziej legalnie mogły działać zagraniczne firmy bukmacherskie, często zarejestrowane w rajach podatkowych.

Miało to swoje plusy i minusy. Z jednej strony zagraniczni bukmacherzy nie wymagali od graczy płacenia 12% podatku obrotowego od każdego kuponu, z drugiej jednak wielu bukmacherów było trudnych do zweryfikowania, przez co gracze mogli zastanawiać się czy granie u danego bukmachera jest bezpieczne. Jednak nigdy nie było takich wątpliwości związanych z Fortuną.

Ustawa hazardowa z 2017 roku sprawiła, że od tamtej pory w Polsce mogą działać WYŁĄCZNIE bukmacherzy posiadający licencję Ministerstwa Finansów, co poza kilkoma drobnymi niedogodnościami niesie mnóstwo pozytywów z punktu widzenia gracza, w tym bezpieczeństwo. Fortuna należy do bukmacherów z licencją. 

Legalni bukmacherzy – czy Fortuna jest bezpieczna?

Korzyści jakie niesie za sobą ustawa hazardowa omówimy na przykładzie jednego z najchętniej wybieranych serwisów w naszym kraju, bukmachera Fortuna.

Od 2017 roku w myśl przepisów, aby bukmacher był legalny musi posiadać siedzibę w naszym kraju, posiadać stronę internetową w języku polskim i z końcówką .pl, płacić podatki w Polsce, oferować bezpieczne opcje płatnicze, a także (a może przede wszystkim) nie figurować w rejestrze domen zakazanych.

O firmie Fortuna - czy jest bezpieczna

Każdy z tych warunków spełnia serwis Fortuna (co możecie sprawdzić na dole strony tego serwisu, klikając O FIRMIE), dlatego bez problemu otrzymała ona wymaganą licencję od Ministerstwa Finansów i od tamtej pory działa w Polsce zupełnie legalnie. Co za tym idzie, odpowiadając na pytanie czy Fortuna jest bezpieczna możemy odpowiedzieć twierdząco.

Nadal zastanawiacie się, czy Fortuna jest bezpieczna? Być może zatem przekona Was fakt, że szukając w Internecie informacji i opinii graczy o Fortunie widzimy zazwyczaj bardzo pozytywne komentarze. Praktycznie każdy wpis podkreśla olbrzymią wiarygodność, co przekłada się na maksymalne możliwe bezpieczeństwo wpłaconych tam środków.

Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść tego bukmachera jest olbrzymie zaangażowanie, z jakim wspiera polski sport.

Serwis jest głównym sponsorem m.in. piłkarskiego pucharu Polski, Federacji KSW,  piłkarzy Legii Warszawa, Miedzi Legnica, Stomilu Olsztyn, a także Radomiaka, koszykarzy Legii Warszawa, czy wreszcie Polskiego Związku Narciarskiego.

Fortuna jako sponsor polskiego sportu

Ciągle macie wątpliwości, czy Fortuna jest bezpieczna i w pełni legalna? Co zatem powiecie na fakt, że w całym kraju obsługuje ona grubo ponad 500 punktów stacjonarnych?

Liczba punktów stacjonarnych Fortuny świadcząca o bezpieczeństwie bukmachera

Obstawianie zakładów u nielegalnych operatorów może nieść za sobą bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Na szczęście wybór bukmacherów z licencją w naszym kraju jest na tyle duży, że każdy typer bez problemu odnajdzie coś dla siebie.

Bukmacher Fortuna to nie tylko maksymalny możliwy poziom wiarygodności i bezpieczeństwa wpłaconych tam środków, ale i ciekawa oferta na zakłady sportowe, kursy na dobrym poziomie oraz transmisje na żywo w livestreamach.

To również mnóstwo ciekawych promocji, chociażby cashback za pierwszy kupon (Sprawdź szczegóły bonusu na start w Fortunie), dzięki któremu każdy nowy gracz odzyska całość stawki zainwestowanej w pierwszy kupon, jeśli ten okaże się nietrafiony (maksymalna wartość bonusu to aż 600 PLN). Jednym z bonusów jest także Fortuna freebet 20 PLN. TYLKO DO 6.02 do 20 PLN dostaniesz kolejne darmowe środki, w wysokości 10 PLN! Zarejestruj się i wypróbuj Fortunę bez wpłacania kasy ⬇️⬇️⬇️

Fortuna pakiet powitalny

600 PLN

600

PLN

Zakład bez ryzyka Zwrot za trzy pierwsze zakłady w przypadku przegranej, łącznie aż do 600zł! W przypadku porażki środki są zwracane na konto główne i można je od razu wypłacić.

20 PLN

30

PLN

Freebet Wystarczy wykonać pełną rejestrację, a 2800 punktów trafi na konto gracza.
8.4/10

oceń bukmachera

Fortuna skan dowodu – czy to bezpieczne?

Obstawiając zakłady u bukmachera stacjonarnego, typer praktycznie nie pozostawia po sobie żadnych śladów. Tu rodzi się kolejne pytanie, które nurtuje mniej doświadczonych graczy – czy w momencie rejestracji nowego konta gracza u bukmachera, wysłanie skanu dowodu w Fortunie jest bezpieczne.

Rozwiewamy wszelkie wątpliwości – oczywiście, że jest to całkowicie bezpieczne! Na mocy ustawy hazardowej wszyscy legalni bukmacherzy mają obowiązek poproszenia o niektóre dane osobowe. Jednocześnie ustawodawca zastrzega, że wszelkie informacje mają służyć jedynie bukmacherowi i surowo zabronione jest udostępnianie ich podmiotom trzecim. Mówi o tym fragment ustawy:

“Podmiot urządzający gry hazardowe przez sieć Internet zapewnia bezpieczeństwo archiwizowanych i udostępnianych danych”.

Naszym zdaniem ten zapis ostatecznie powinien rozwiać wszelkie wątpliwości, jeśli idzie o dwie kwestie:

 • Czy Fortuna jest bezpieczna?
 • Fortuna skan dowodu – czy to bezpieczne?

Pełna rejestracja bez przesyłania dokumentów w Fortunie

Do tej pory gracze, którzy nie przesłali wymaganych dokumentów posiadali w Fortunie status konta tymczasowego. Ten legalny bukmacher nawiązał jednak współpracę z Krajową Izbą Rozliczeniową, co znacznie ułatwi i przyspieszy proces weryfikacji danych osobowych.

O co dokładnie chodzi? To szalenie proste! Wszyscy klienci PKO BP, Pekao SA, ING, Inteligo, Getin Bank oraz Banków Spółdzielczych z grupy PBS mogą skorzystać w Fortunie z funkcji mojeID, która pozwala w sposób błyskawiczny, a co najważniejsze całkowicie bezpieczny zweryfikować dane osobowe, dzięki czemu bukmacher nie będzie wymagał kolejnego uwierzytelnienia i zmieni status konta gracza z tymczasowego na stałe.

Pełna, bezpieczna rejestracja bez przesyłania dowodu w Fortunie
Czy Fortuna jest bezpieczna?

Obstawianie zakładów u każdego legalnego bukmachera w Polsce jest całkowicie bezpieczne i zgodne z prawem, co gwarantują zapisy zawarte w ustawie hazardowej z 2017 roku.

Fortuna skan dowodu – czy to bezpieczne?

Tak. Ustawodawca nałożył na każdego legalnego bukmachera w Polsce obowiązek zbierania i przechowywania danych osobowych, surowo zabraniając przy okazji udostępniania ich podmiotom trzecim.

Jak rozpoznać, który bukmacher jest legalny w Polsce?

Świadczy o tym kilka przesłanek. Bukmacher musi mieć siedzibę w Polsce i płacić podatki w naszym kraju, strona internetowa powinna być w języku polskim i posiadać końcówkę .pl. Warto również sprawdzić, czy serwis nie figuruje w rejestrze domen zakazanych.

Patryk

Patryk

  BUKMACHER MIESIĄCA

  Za bonus powitalny 200% przy pierwszej wpłacie

  laurWięcej
  KOD PROMOCYJNY:
  OBSTAWIAMY
  BONUS Z KODEM:
  300pln
  KOD PROMOCYJNY:
  OBSTAWIAMY
  BONUS Z KODEM:
  200pln
  KOD PROMOCYJNY:
  OBSTAWIAMY
  BONUS Z KODEM:
  1660pln