obstawiamy.info

Witryna dostęna wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Potwierdź, że masz ukończone 18 lat

NBA, 10.03

Memphis-Utah

W Memphis chyba już każdy ma dość tego sezonu. Tylko 18 zwycięstw po takim początku jaki zaliczyły Miśki to chyba nikt się nie spodziewał. Kontuzja Conleya, fochy Gasola, zmiana trenera i cały czas sypiąca się kadra dzisiejszych gospodarzy doprowadziły do stanu rzeczy jaki mamy teraz. Szczególnie chyba dość ma Gasol, który liczył na dobry sezon i walkę o PO, a tym czasem jego ekipa znajduje się na dnie tabeli. Przeciwko bardzo dobrze zorganizowana drużyna, która po świetnych ostatnich tygodniach włączyła się do walki o PO na zachodzie. Wygrywają z ekipami wyżej notowanymi od siebie, a wszystko dzięki bardzo dobrej obronie. Jazzmani też umiejętnie spowalniają tempo akcji przez co często ich spotkania są underowe. Spory udział w serii gości ma Gobert, który im dalej w las po ostatniej kontuzji tym wygląda lepiej. Ostatnie 3 spotkania to średnia 20 punktów i ponad 14 zbiórek ale Francuz nie zapomina też obronie. Gobert gdyby rozegrał odpowiednią ilość spotkań to byłby 2 najlepszym blokującym ligi. Zapewnia on spokój w obszarze pomalowanym co w połączeniu z dobrą obroną na obwodzie daje 3 najlepszą obronę w lidze pod względem traconych punktów. Na tej samej pozycji znajdują się jeśli chodzi o punkty tracone z pozycji centra, a gdyby Gobert rozgrywał cały sezon to możliwe, że te statystyki wyglądałyby jeszcze lepiej. Jego przeciwnikiem właśnie będzie Gasol. Hiszpan miernie wygląda jeśli chodzi o skuteczność. W sezonie to niecałe 42%, a z trójek nieco ponad 33. Francuzki center powinien dobrze dziś przypilnować swojego przeciwnika. Możliwy jest też scenariusz blowoutu i wtedy Gasol dostanie mniej minut by zagrać w jutrzejszym spotkaniu w Dallas. Wszystko przemawia za underem piątki gości dlatego my również idziemy w tym kierunku.

Detroit-Bulls

Bullock jest chyba największym wygranym wymiany na linii Clippers- Pistons i kontuzji Jacksona. Wskoczył on do pierwszego składu i chce pokazywać się z jak najlepszej strony, a po przerwie na ASG łapie porównywalną ilość minut z samym Griffinem. Dodatkowo kontuzja Johnsona i Buycksa zmusza Stana Van Gundy’ego do umiejętnego rotowania składem. Co jest ważne to to, że Bullock rzuca. Stara się odciążyć Drummonda i Griffina i po przerwie na mecz gwiazd oddaje średnio ponad 14 rzutów. Trochę gorzej jest ze skutecznością ale mimo to jego średnie punktowe stale rosną. W lutym było lekko ponad 14, a w póki co w marcu jest 16. Dziś w ekipie z Chicago zagra Lopez, który padł ofiarą odmładzania ekipy Byków. W tym wypadku Drummond powinien mieć nieco ciężej pod tablicą. Liczę więc właśnie na Bullocka, który wesprze Drummonda i Griffina z obwodu, a jeśli odda odpowiednią ilość rzutów to powinien pokryć wybraną przez nas linię bez problemu.

Rejestrując się z tego linku sponsor serwisu FORTUNA oferuje bonus – 30 zł na start (KLIKNIJ)

Indiana-Atlanta

Schroder gdy dostanie trochę więcej swobody od obrońców potrafi poszaleć punktowo. Zdecydowanie jest najjaśniejszym punktem Hawks ale jednak już Orły nie polegają tylko na Niemcu. Porównując początek sezonu z lutym to Schroder rzuca średnio prawie 4 pkt mniej co jest skutkiem oddawania prawie 5 rzutów mniej. Jego procenty skuteczności również nie powalają. Jednak dalej sporo w zespole z Atlanty zależy od Niemca i jest z pewnością najważniejsza osobą w zespole. Dziś jednak trudny przeciwnik. Pacers jest czwartą najlepszą ekipą kryjącą pozycję numer jeden na której gra bohater naszego typu. W tym sezonie ekipy mierzyły się trzy razy i za każdym razem Oladipo do spółki z Collisonem albo Josephem skutecznie utrudniali życie dla Niemca.Efekty? 8 punktów i 27% skuteczności z gry, 9 punktów i 25% skuteczności no i 14 punktów przy 30% skuteczności. Biorąc pod uwagę 10 ostatnich spotkań to Pacers mają drugą najmniejsza ilość traconych punktów i czwarty najlepszy defensive rating w lidze. Pacers już chyba powoli zaczynają myśleć o PO i ćwiczą defensywę dlatego sądzimy , że Schroder czując na sobie oddech Oladipo czy Collinsa nie powinien dziś zaszaleć z punktami. Warto dodać , że zawodnik Hawks podczas meczów wyjazdowych notuje prawie 4 punkty mniej niż w spotkaniach domowych tak samo to wygląda jeśli chodzi o przegrane i wygrane.

Sacramento – Orlando

Mecz ekip z problemami. Magic zagrają dziś bez Fourniera i Gordona , u gospodarzy natomiast nie wystąpi Willie Cauley-Stein i De’Aaron Fox. Szczególnie ciekawa absencja jest tego drugiego. Jego nieobecność powinna zwiększyć minuty dla Hielda. Oczywiście o ile jeszcze da się je zwiększyć . Hield gra sporo jak na rezerwowego. W marcu jego średnia minut wynosi 30. Jest takim Lou Williamsem , który po prostu nie zaczyna w wyjściowej piątce ale potem łapie te minuty i jest ważnym zawodnikiem drużyny. Wiem , że Sacramento ciężko się ogląda ale kto widział mecz wschodzących gwiazd widział jaki potencjał ma ten chłopak. Bardzo dobra trójka na poziomie 42% w tym sezonie bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Przy nieobecności Foxa , powinien dostać więcej rzutów chociaż i tak oddaje ich sporo bo już w marcu średnia przekroczyła 13 rzutów w meczu. Obie ekipy nie walczą już o nic oprócz lepszego miejsca w drafcie więc spotkanie może być bez obrony ,a zawodnicy będą sobie chcieli podbijać statystyki. Hield na własnej hali zdobywa więcej punktów i dziś gdy nie ma Foxa razem z Boganovicem powinni zrobić show.