obstawiamy.info

Witryna dostęna wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Potwierdź, że masz ukończone 18 lat

NBA, 03.03

Utah Jazz- Minnesota Timberwolves

Utah to jedna z lepiej broniących ekip. Ich defensive rating plasuje ich na 6 pozycji w całej NBA. Spora w tym zasługa ich stylu gry- wolne tempo i zorganizowana oraz bardzo ruchliwa defensywa. To wszystko pozwala tracić średnio nieco ponad 100 punktów , a średnia traconych punktów w meczach domowych jest najniższa w lidze i wynosi mniej niż 98 punktów. Zatrzymanie Houston Rockets na poziomie 96 punktów świadczy jak ciężko gra się z ekipa Jazzmanów. Przyjedzie do nich drużyna Minnesoty , która ma swoje problemy. Kontuzja Butlera mocno ogranicza Wilki w ataku ale też stwarza spore problemy defensywne. Wąska kadra i styl trenerski jaki prezentuje Thibodeau też nie pomaga tej drużynie. Timberwolves rozgrywali wczoraj mecz w Portland gdzie grało tylko 8 zawodników m.in. Towns zagrał 40 minut , a Wiggins 37. Pierwsza piątka została wczoraj wręcz zajechana , a dziś rodzą się kolejne problemy. Pod znakiem zapytania stoi występ Gibsona , który jest solidnym zadaniowcem w ekipie z Minnesoty. Wymęczony Towns będzie musiał się mierzyć z jednym z lepszych obrońców na pozycji nr.5 – Gobertem , a Wiggins też pewnie dostanie jakieś dodatkowe krycie , a to przecież na tej dwójce opiera się atak Wilków. Wolne tempo Jazzmanów, dobra obrona, a także wymęczenie wczorajszym meczem i problemy kadrowe Minnesoty powinny spowodować , że ekipa gości nie przekroczy 100 punktów.
Typ: Minnesota poniżej 103.5 pkt @1.59 FORTUNA

Los Angeles Clippers – New York Knicks

Krótkospodenkowcy zawitają dziś w mieście Aniołów. Ekipa z Nowego Jorku po stracie Porzingisa rzuciła ręcznik i już myśli o następnym sezonie. Coach Hornacek zaczął wietrzyć szatnię. Ograniczył minuty dla Lee , Jack ostatnio nie zagrał w ogóle , a Kanter po przerwie na ASG dostaje mniej minut. Właśnie teraz wszystko jest budowane pod rozwój młodych i perspektywicznych graczy obwodowych. Więcej minut , a także wolną rękę do rzutów dostają Burke , Mudiay i Ntilikina- chociaż ten woli podawać. W dodatku brak Jacka i Lee to brak dwóch najczęściej asystujących do Kantera graczy z Nowego Jorku. Tak jak pisałem zmniejszyły się jego minuty z 26 przed ASG, tak teraz w 3 spotkaniach zagrał średnio 20 minut. Gra mniej, rzuca mniej, a także na gorszej skuteczności. Kanter zawdzięcza też sporo zbiórkom ofensywnym , a nie oszukujmy się dzisiaj przy Jordanie będzie mu o nie bardzo trudno. Ogólnie jego gra ofensywna może być mocno przystopowana właśnie przez Jordana , którego ciężko będzie upchać pod tablicą. Obie ekipy spotkały się w listopadzie i Turecki podkoszowy rzucił wtedy 12 punktów ale grał aż 33 minuty. Dziś powinno być tych minut sporo mniej , a także mniej jest kolegów , którzy chcą mu dostarczać piłkę. W dodatku czując na plecach oddech Jordana nie powinien wystrzelić punktowo.
Enes Kanter poniżej 14.5 punktów @1.83 forBET

Memphis Grizzlies – Denver Nuggets

Grizzlies , które od kilku spotkań zmaga się z plagą kontuzji przez co nie wygrali aż od 11 spotkań zmierzą się z walczącymi o play-offy Denver Nuggets. Gospodarze jak mówiłem ogromne problemy kadrowe. Nie zagra najlepszy punktujący – Evans, zmiennik Gasola – Davis , solidny rezerwowy – Parsons , pod znakiem zapytania stoją występy Harrisona i Greena , którzy ostatnimi czasy razem z Gasolem jeszcze jako tako ciągną zespół z Memphis. Przy tak okrojonej kadrze ciężko będzie nawiązać walkę z Nuggets. Gasol też ma ciężki charakter i przy takiej kadrze i słabym wyniku może szybko się zniechęcić do gry. Ekipa z Denver natomiast ostatnie tygodnie ma znakomite. Mimo minimalnych porażek z Rockets i Clippers dalej utryzmują się w pierwszej ósemce przegrywając tylko 5 na ostatnich 15 spotkań z czego aż trzy jedną akcją i to z mocnymi przeciwnikami. Świetny poprzedni miesiąc miał Jokic , którego średnie statystyki z lutego były prawie na poziomie TD. Zabrakło dosłownie niewiele bo średnia asyst wyniosła 9. Nuggets jest bardzo dobrze zbalansowane. Wystarczy spojrzeć na mecz z Clippers gdzie każdy gracz pierwszej piątki zdobył przynajmniej 18 punktów. Przez co słabszy dzień jednego gracza nie wyklucza porażki. Jokic pokazuje zadatki na przyszłego uczestnika ASG , wspierany przez wschodzącą gwiazdę Murraya , solidnego Harrisa i doświadczonych skrzydłowych powinni poradzić sobie z Miśkami i odnieść pewne zwycięstwo.
Denver Nuggets -3.5 @1.42 FORTUNA