obstawiamy.info

Witryna dostęna wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Potwierdź, że masz ukończone 18 lat

NBA, 01.03

Dallas Mavericks- Oklahoma City Thunder

Nie milkną echa wypowiedzi właściciela Mavericks , który w wywiadzie otwarcie powiedział ,że najlepszym rozwiązaniem dla jego zespołu byłoby tankowanie do końca sezonu. Oczywiście władze NBA nie dopuszczają takich wypowiedzi i został on ukarany wysoką grzywną. Jednak w Dallas wiedzą co mają robić. Ekipa gospodarzy jest za słaba i potrzebuje przebudowy i z pewnością
„ powalczą „ by na koniec sezonu znaleźć się na samym dole konferencji zachodniej. Thunder natomiast muszą wygrywać. W ostatnich dniach goście osunęli się na 7 miejsce w konferencji wschodniej co ich z pewnością nie satysfakcjonuje. Brak atutu własnego parkietu w fazie PO i możliwość trafienia na mocniejszego przeciwnika już w 1 rundzie nie jest marzeniem nikogo w zespole z Oklahomy. Różnice na zachodzie są naprawdę znikome i właściwie nikt od trzeciego miejsca nie może czuć się pewny fazy PO. Bardzo ważne spotkanie dla OKC bo po prostu muszą ten mecz wygrać. Jakości pierwszych piątek obu zespołów nie ma co porównywać bo przewaga jest kolosalna na korzyść Thunder i jeśli chcą być traktowani jako potencjalni kandydaci do mistrzostwa to trzeba tu pewnie wygrać i spróbować wyprzedzić Spurs , którzy mają najtrudniejszy terminarz i Minnesote , która musi sobie radzić bez Butlera.

 

Boston Celtics – Charlotte Hornets

Boston swoją pozycję w lidze zawdzięcza w większej mierze bardzo dobrze poukładanej i walecznej defensywie. Gracze Celtów nie odpuszczają w obronie co przekłada się na średnia poniżej 100 punktów traconych w spotkaniu. Jest to też po części powiązane z wolniejszym tempem gry jednak trzeba przyznać , że defensywa ekipy z Bostonu często może imponować. Skutecznie utrudniają ruch piłki doskakując do rywali przez co są z jednym z lepszych zespołów jeśli chodzi o umożliwianie asyst rywalom. Spora w tym zasługa graczy podkoszowych. Brad Stevens dysponuje tam czwórką dobrych graczy , którymi umiejętnie rotuje , a Baynes przewodzi tabeli w defensive rating. Wszystko to sprawia , że piątka przeciwnej drużyny ma trudne życie i w ten sposób Celtowie są najlepszą ekipą kryjącą pozycję centra w lidze- Najmniej zdobywanych punktów przy niskiej skuteczności. Dziś zmierzą się z Hornets , którzy poczuli szansę na PO. Wczoraj podawaliśmy typ na over Howarda. Dziś idziemy w stronę undera. Tak jak mówiłem ciężko się gra centrom przeciwko Celtom. Ciężko jest dostarczyć piłkę , a potem trzeba pokonać solidnych obrońców jakimi dysponuje ekipa Bostonu pod koszem. W dodatku nie oszukujmy się już ¾ sezonu za nami , a Howard zagrał we wszystkich spotkaniach ze średnią 30 minut. Najmłodszy to on nie jest i z pewnością to odczuwa. W całym sezonie przecież gdy Howard ma dzień odpoczynku to jego średnia punktowa wynosi-17.2 punkta podczas gdy w meczach b2b -13.2 punkta. Różnica widoczna jest gołym okiem , a im dalej w las tym w spotkaniach b2b powinno być coraz gorzej. Dokładając do tego jakiś lekki uraz przez który Howard wczoraj spędził całą 2 kwartę w szatni to możliwe , że dziś dostanie troszkę mniej minut, a nawet jeśli nie to przed nim bardzo trudne zadanie. W dwóch spotkaniach tych ekip Howard rzucił 6 i 12 punktów dziś jego wynik powinien być podobny.

Los Angeles Clippers- Houston Rockets

Clippers ostatnio jest na fali , wyglądają bardzo dobrze w ofensywie ale gorzej w defensywie. Ich mecze prowadzone są w szybkim tempie co wszystko razem przekłada się na overowe wyniki. Gdy w Los Angeles wszystko zaczęło się układać i Clippers zaczęli piąć się w górę znowu nastał czas kontuzji. Wczoraj w Denver nie zagrali przecież Bradley, Gallinari i Evans , a dziś dołączy do nich Tyreke Wallace. Zapewne oznacza to , że Lou Williams wskoczy do pierwszej piątki właśnie kosztem Wallace. Williams już raczej jest pewny tytułu najlepszego rezerwowego sezonu chociaż rezerwowym jest tylko przez to , że zaczyna spotkania na ławce. Jego średnia minut w sezonie przekracza 32 , a średnia punktowa 23. Najlepsza strzelba Clippers będzie dziś miała jeszcze więcej roboty wobec nieobecności kolegów i to od Lou będzie zależało czy zespół z Los Angeles nawiąże walkę z najlepszą drużyną w lidze. Williams oddaje sporo rzutów , często jest faulowany ,a do jego celności rzutów raczej nie ma co się czepiać. Lou gdy zaczyna w podstawowej piątce jego średnia punktowa wzrasta aż o 4 punkty i wynosi ponad 26, w 3 meczach po przerwie na ASG osiąga średnio 27 punktów na mecz i dziś również powinien być pierwszą opcją w ataku w ekipie gospodarzy. Obie ekipy spotykały się w tym sezonie dwa razy. Dwa razy góra był zespół Clippers lecz Rakiety grali wtedy bez kogoś z trójki : Paul,Harden,Capela. Williams w obu meczach zdobywał ponad 30 punktów i dziś liczymy na powtórkę.

Detroit Pistons – Milwaukee Bucks
Podczas gdy Pistons wczoraj odpoczywali to Bucks podejmowali na własnej hali Wizards gdzie zaczęli fatalnie. Już w 1 kwarcie tracili do ekipy Gortata 20 punktów i musieli gonić. Dogonić się nie udało , a ta pogoń ich sporo kosztowała. Do nieobecnych w ekipie Bucks dołącza Snell i zapewne Parker , który chyba jeszcze nie da rady grać spotkań b2b po kontuzji. Gwiazda gości Antetokounmpo zagrał wczoraj 40 minut co może wpłynąć dziś na jego dyspozycję , a cała ekipa może mieć problemy z fizycznie grającymi Tłokami. Tutaj spora szansa dla Drummonda. Podczas gdy Griffin będzie miał ciężkie zadanie z Grekiem , a Bledsoe będzie sporym wyzwaniem dla Smitha liczę tutaj na centra gospodarzy. Jego przeciwnik Henson jest sporo mniej masywny i Drummond powinien sobie go spokojnie upychać pod koszem. W 10 ostatnich spotkaniach Andre Drummond aż 7 razy zdobywał 16 lub więcej punktów grając przeciwko Hensonowi. W tym sezonie gdy stał się jedną z ważniejszych postaci w ofensywie Tłoków grając przeciwko Bucks zdobywał 24,13 i 27 punktów. Bohater naszego typu powinien dziś wykorzystać lekkie wyeksplatowanie po stronei gospodarzy i swoją przewagę fizyczną nad Hensonem i spróbować poprowadzić ekipę z Detroit do zwycięstwa bo to ostatni dzwonek by jeszcze mieć szanse na PO. Warto dodać , że ekipa z Milwaukee jest w top10 pod względem największej ilości traconych punktów z pomalowanego.